K incidentu, který si vysloužil zásah městské i státní policie, vyjížděli strážníci ve středu těsně po devatenácté hodině do Máchovy ulice. Asistent města nahlásil, že jej napadá opilec.

„Dále uvedl, že také mlátí do vozidel a dopravních značek. Hlídka uvedeného zjistila na křižovatce ulic Máchova a Palackého. Muž na výzvy k prokázání totožnosti nereagoval,“ uvedl zástupce ředitele mladoboleslavské městské policie Ondřej Kubala.

Výtržník posléze začal napadat také policisty a z místa chtěl odejít. Na opakované výzvy nereagoval a mužům zákona vyhrožoval. „Vzhledem k tomu, že muž nadále narušoval veřejný pořádek, vyhrožoval všem kolem likvidací a následně se otočil k hlídce a prudce vyrazil směrem k ní, byl za použití hmatů a chvatů strážníky sveden na zem, kde mu byla přiložena služební pouta,“ pokračoval Kubala.

Po celém martyriu muž skončil na záchytce, kde mu naměřili 3.77 promile (což je asi 14 desetistupňových piv v rozmezí cca 4 hodin) alkoholu v krvi. Celou věc si převzala PČR kvůli podezření ze spáchání trestného činu.