Několik šrámů a modřin si z práce odnesli dva pracovníci bezpečnostní agentury jedné ze samoobsluh v Jičínské ulici. Surově je napadl devětačtyřicetiletý muž. Důvod jeho agresivního chování dále vysvětlil tiskový mluvčí mladoboleslavské Policie ČR Ladislav Mareš. „Pracovníci bezpečností agentury měli předtím při krádeži zadržet dvě známé útočníka,“ řekl Mareš.


To si však násilník nenechal líbit a s ochrankou si to chtěl vyřídit doslova jako chlap s chlapem. Prvního muže napadl tak, že ho udeřil pěstí do zátylku a do obličeje. Na pomoc kolegovi ihned přispěchal druhý pracovník bezpečnostní agentury.


„Devětačtyřicetiletý muž napadl i druhého pracovníka. Uchopil ho oběma rukama kolem pasu a rozběhl se s ním proti skleněné stěně. Do ní narazil a způsobil na ní škodu zhruba za dvacet tisíc korun,“ popsal Ladislav Mareš.


Rváče se podařilo zpacifikovat až hlídce Policie ČR a strážníkům městské policie. Policisté agresivního muže převezli na obvodní oddělení, kde si vyslechl podezření z výtržnictví a poškozování cizí věci. Případ nyní šetří policie ve zkráceném přípravném řízení.