Dva mladíci ve věku osmnáct a devatenáct let se ve čtvrtek kolem jedné odpoledne vydali krást do jednoho z panelových domů v Mládežnické ulici. Jak k případu řekl tiskový mluvčí mladoboleslavských policistů Ladislav Mareš, mladíci nejprve zvonili na jednotlivé nájemníky domu, ale protože jim nikdo vstup do domu neotevřel, použili šroubovák a do domu vnikli po odtlačení západky zámku.

"V pátém patře si všimli staršího odloženého stolního počítače. Techniku v prakticky nulové hodnotě vzali a nastoupili s ní do výtahu. O patro níž ale výtah zastavili nájemníci jednoho z bytů, na něž podezřelí také předtím zvonili. Všimli si počítače a chtěli zavolat policii," uvedl Mareš. Na to ale nečekal jeden zmladíků a dal sena útěk. Nájemníci ho všakzačali pronásledovat.

Jednomu z pronásledujících vypadl z kapsy mobilní telefon v hodnotě asi osm tisíc korun, který si druhý z podezřelých uložil do kapsy. V přízemí došlo k potyčce, během níž podezřelý nájemníka bytu fyzicky napadal a dokonce mu způsobil zranění. Nájemníkům se podařilo uzamknout vstupní dveře a zabránit podezřelým v útěku.

"Mladíky na místě převzali policisté a na policejní služebně je obvinili z krádeže a jednoho z nich také z ublížení na zdraví. Oba obvinění jsou stíháni na svobodě," dodal Mareš.