Všímavost občanů pomohla zadržet dva zlodějíčky.

V pondělí chvilku po sedmé večer si jejich pracovního nasazení všiml náhodný svědek, který na dva podezřelé ihned telefonicky upozornil městské strážníky.

Dva muži snědé pleti se v ulici 17.listopadu dostali do jednoho ze zaparkovaných aut, něco ve vozidle vzali a pokračovali rychlou chůzí směrem do ulice Na Radouči.

"Pracovník kamerového systému podezřelou dvojici záhy zjistil. Dvojice mužů odpovídajícího popisu kráčela směrem do ulice U Penzionu," uvedl ředitel městské policie Tomáš Kypta.

Na cestě je zadržela hlídka strážníků. U podezřelých zajistila dámskou kabelku s dvěma mobilními telefony. "Jeden z podezřelých se vymlouval, že věci patří jeho přítelkyni," uvedl dále šéf městských strážníků.

Jasnou nepravdivost této pohádky záhy vyvrátila majitelka věcí, která již čekala u svého vykradeného vozidla.

Na místo se následně dostavila hlídka Policie ČR, která si věc od strážníků i s podezřellými převzala.

Podle informací os policie prověřují trestnou činnost dvojice Romů. "Jedním z podezřelých je asi pětadvacetiletý muž ze Slovenska, druhým o čtyři roky starší muž z Mladoboleslavska," uvedl mluvčí policistů David Schön.

"Kabelka byla skutečně odcizena z vozidla a oba muži jsou omezeni na svobodě. Případem se zabývá i Služba kriminální policie a vyšetřování," řekl dále policejní mluvčí.

Podle jeho slov po vyhodnocení všech dostupných materiálů a informací policisté rozhodnou o dalším postupu.

"Pokud zjistíme, že se jedná o pachatele dalších skutků, tak se bude jejich trestnou činností a tímto případem zabývat kriminálka. Pokud další trestnou činnost podezřelých nezjistíme, bude se touto krádeží zabývat místně příslušné obvodní oddělení," doplnil informaci David Schön.