Do vlastního stavení mu nejspíše zatékalo, v truhlici měl pár pavouků, a tak se rozhodl řešit situaci jednáním darebáku vlastním: krádeží cizího majetku. Spíše než do rekonstrukce příbytku se však chtěl zatím neznámý poberta obohatit prodejem materiálu ve sběrných surovinách.

Zloděj byl dokonce natolik drzý, že ke krádeži použil rovněž odcizený žebřík, když předtím v obci Podbrahy přelezl betonový plot.

„V neuzamčené kůlně vedle domu v rekonstrukci vzal žebřík a ze střechy domu odmontoval a ukradl třiadvacet metrů měděného okapu,“ řekl Deníku policejní mluvčí Ladislav Mareš s tím, že během svojí výpravy poškodil nenechavec i několik střešních tašek.

„Na zemi sebral dalších volně položených asi osmnáct metrů měděných okapů a s věcmi za více než patnáct tisíc korun zmizel. Škoda na domě je odhadována asi na pět tisíc korun,“ doplňuje Mareš. Zloděj navíc za použití zmiňovaného žebříku vylezl na balkon bez dveří a vstoupil do domu; tady ale podle všeho nic neukradl. Případem se nyní zabývají policisté z Benátek nad Jizerou.