Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lupiči, neukáznění řidiči, opilci i kálející psi

Mladoboleslavsko - Uplynulý víkend očima příslušníků státní i městské policie.

12.1.2009 4
SDÍLEJ:

ParagrafFoto: Ilustrační foto

Kradl měď, ale byl dopaden

Šestatřicetiletý muž kradl měděný drát ve firmě Škoda Auto. V sobotu odpoledne si na jedné z hal firmy zastrčil pod bundu dvě kluba měděného drátu o váze patnáct kilogramů. Poté se vydal směrem k vrátnici a chtěl materiál z podniku vynést. Nepočínal si však příliš šikovně a upoutal pozornost pracovníků bezpečnostní služby. Při jeho zastavení na bráně se sám k odcizení drátu přiznal. Muže si na místě převzali policisté. V současné době je proti němu vedeno zkrácené přípravné řízení pro trestný čin krádež. Za krádež mědi v hodnotě osm tisíc korun muži hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Lupu si dlouho neužil

Zloděj se vloupal do domu sklepním oknem. Šedesátiletý muž se v neděli ráno vloupal do domu v Benátkách nad Jizerou. Celý dům prohledal a do tašek si naskládal jídlo, oblečení a několik lahví alkoholu. Lupu za několik tisíc korun si však dlouho neužil Jeho pohyb po domě neušel bedlivému zraku souseda, který na místo přivolal policisty. Ihned po opuštění domu byl lapka zadržen muži zákona. Za vloupání a porušování domovní svobody mu hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

Z činnosti strážníků

08.30 hodin zjistila strážník při pochůzce v ulici Na Karmeli volně pobíhat psa rasy Labradorský retrívr. Nedaleko se nacházel jeho majitel dvaašedesátiletý I.Ž, který byl upozorněn, že se dopouští přestupku proti OZV statutárního města Mladá Boleslav, kde je volné pobíhání psů na veřejných prostranstvích zakázáno. Po upozornění si majitel psa zajistil. Přestupek strážník vyřídil domluvou.

10.35 hodin zjistil srážník v ulici Erbenova zaparkované osobní vozidlo v zákazu zastavení. K vozidlu se zanedlouho dostavil řidič, které mu bylo sděleno obvinění ze spáchání přestupku a byl ztotožněn. Jednalo se o sedmadvacetiletého P.T., který tvrdil, že si řidičský průkaz zapomněl v zaměstnání. Na operačním středisku policie ČR bylo však zjištěno, že P.T. podle evidence řidičských průkazů vlastní řidičské oprávnění jen na malý motocykl. Na místo byla přivolána hlídka policie ČR, která si P.T. převzala k provedení dalšího opatření.

11.04 hodin telefonicky oznámil pracovník bezpečnostní služby obchodního domu Kaufland, že zadrželi při krádeži zboží muže slovenské národnosti. Hlídka v obchodním domě zjistila padesátiletého J.T., který odcizil instantní polévku v ceně 19,90 Kč. Přestupek hlídka projednala a vyřídila na místě v blokovém řízení. Odcizené zboží bylo vráceno zpět do prodeje.

Telefonicky oznámil občan, že na Radouči u kopečku na sáňkování pobíhají na volno psi a jejich majitelé neuklízí psí exkrementy. Strážník na místě provedl kontrolu, při které zjistil ve dvou případech porušení zákazu volného pobíhání psů a zanedbání povinnosti úklidu psích exkrementů. Zjištěné přestupky vyřídil v blokovém řízení.

Vdobě od 15.00 do 22.00 hodin provedli strážníci dohled nad veřejným pořádkem a dopravní situací v ulici Viničná u zimního stadionu v souvislosti s konáním hokejového zápasu extraligy mezi mužstvy BK Mladá Boleslav a HC Vítkovice Steel. Před a po skončení hokejového zápasu usměrňovali strážníci v ulici Viničná a na parkovišti u zimního stadionu dopravu. Vzhledem k velkému množství zaparkovaných osobních vozidel hokejových příznivců ulici Viničná, dohlíželi strážníci především na to, aby byla zachována průjezdnost této ulice pro silniční provoz. Další určená část strážníků dohlížela před vchody na zimní stadion, aby zde nedocházelo k vzájemnému napadání hokejových fanoušků ze soupeřících mužstev v průběhu přestávek, kdy si chodí ven zakouřit a občerstvit se ke stánkům s pivem a klobásami. Při provádění dohledu nebylo strážníky zjištěno závažné narušení veřejného pořádku.

22.25 hodin zjistila hlídka MP v ulici Palackého občana, který vybíráním odpadků z popelnic na domovní odpad způsobil v okolí těchto popelnic značný nepořádek. Jednalo se o občana slovenské národnosti pana M.Š., který byl po projednání věci a řádném uklizení nepořádku z místa vykázán.

01.55 hodin zjistila hlídka dopravní služby v ulici Havlíčkova vozidlo, které řidič zaparkoval jak v zákazu zastavení, tak i částečně na chodníku. Po provedení fotodokumentace bylo pro řidiče na vozidlo umístěno předvolání k podání vysvětlení.

03.00 hodin zjistila hlídka MP v ulici Máchova ,,doupě“ bezdomovců, jednalo se o výklenek panelového domu, kam navíc bezdomovci chodí i vykonávat osobní potřebu. Při této ,,činnosti“ zde byl zjištěn pan J.J. Bezdomovec po výzvě zajistil úklid výkalů, dále byl po projednání věci z místa vykázán. Známému mladoboleslavskému bezdomovci bylo opětovně doporučeno, aby raději navštívil azylové středisko Naděje v ulici Štyrsova.

05.25 hodin zjistila hlídka obvodního oddělení v ulici Jilemnického psíka pobíhajícího na volno po vozovce. Při pokusu o odchycení se přihlásila majitelka, která si svého psa po projednání věci a upozornění na OZV města řádně uvázala na vodíkto.

Autor: Ondřej Bukáček

12.1.2009 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:
David Rath.
22

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

V rámci svého podzimního turné se hudební skupina Harlej po dvou letech opět vrátila do pražské Lucerny.
53

OBRAZEM: Harlej po dvou letech vyprodal Lucernu

AKTUALIZOVÁNO

V době počasí babího léta řidiče zaskočily podzimní mlhy

Střední Čechy – Totální kolaps na příjezdu do metropole od Mladé Boleslavi, velké komplikace i na cestě od Nového Strašecí. To ve středeční ranní dopravní špičce zažívali řidiči mířící do Prahy od východu od západu. Na vině byly hromadné nehody na dálnicích spojené s citelným zdržením, v jejichž důsledku se jak na Praze-východ, tak na Praze-západ rychle ucpaly i další silnice, jež se motoristé snažili využívat jako objízdné trasy.

Představujeme prvňáčky ze ZŠ Brodce a ZŠ Bezno

Boleslavsko - Každý týden vám představíme čerstvé prvňáčky ze základních škol na Boleslavsku.

OBRAZEM: Maja měla Mléko ve škole

Mladá Boleslav – Česká republika patří mezi více než šest desítek zemí světa, které se přihlásily k osvětovému programu Mléko do škol. V souvislosti s projektem platným pro tento rok, uspořádala v úterý soukromá střední škola Maja v rámci této akce svůj projektový den. Do programu se zapojili všichni studenti bez rozdílu.

OBRAZEM: Děti se učily první pomoc, pak si prošly nemocnici

Mladá Boleslav - V rámci světového dne úrazu dorazily do Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi i dvě třídy dětí ze Základní školy Kosmonosy. Pro ty si Český červený kříž připravil zajímavou ukázku poskytování první pomoci. Děti si tak mohly vyzkoušet, jaké to je volat zraněnému člověku záchrannou službu, jak poskytnou první pomoc i to, jak se používá automatizovaný externí defibrilátor. Zřejmě největší atrakcí bylo pro děti malování zranění přímo na tělo. Následně si školáci v rámci jedinečné exkurze prošli i část nemocnice. Zavítali například na chirurgické oddělení, k nemocničním dobrovolníkům, nebo na dětské oddělení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení