Jen málo stačilo k tomu, aby bakovský senior přišel o tisíce korun. Všechno začalo tradičně lstí, kterou muž na samém začátku neprokoukl.

Jak Boleslavskému deníku řekl ředitel Městské policie Bakov nad Jizerou Daniel Šulc, u mužových dveří zazvonila žena, která tvrdila, že je z finančního úřadu a nese mu vyrovnání za daň z nemovitosti ve výši šesti tisíc korun.

Dle jejích slov však měla u sebe jen dvě pětitisícikoruny, a tudíž se dotázala, zda nemá zpátky. „Důchodce ženě sdělil, že se půjde podívat do obývacího pokoje. Podvodnice šla okamžitě za ním a ve chvíli, kdy vytáhl hotovost, se snažila ji vzít, ale již nevrátit požadovaný finanční obnos zpět,“ uvedl Šulc.

Duchapřítomný pán ji vytrhl své peníze a zvýšil na ni hlas. Žena se zalekla a utekla ven, kde na ni již čekal neznámý muž ve vozidle. S ním pak odjela neznámo kam. Strážníci bakovské městské policie o celé události vyrozuměli Policii ČR.

Dejte si pozor

Okrást seniora se pokusila žena silnější postavy, tmavých vlasů, středního věku. Údajně měla ruský přízvuk. Oblečena byla v tmavém kabátě a tmavých kalhotách. „Vozidla si starý pán nevšiml. Pouze si pamatuje, že bylo tmavé barvy,“ dodal Daniel Šulc.

Městská policie Bakov nad Jizerou proto varuje zejména starší občany města, aby byli obezřetní při jednání s takovými lidmi. Nedávno strážníci učinili setkání se staršími občany v domě s pečovatelskou službou zabývající se právě touto problematikou.