Na výtečníky přišli zaměstnanci kamerového systému asi v půl dvanácté dopoledne. „Osoby byly v těsném kontaktu, ale neměly zakrytá ústa a nos,“ uvedl velitel městské policie Tomáš Kypta.

Na místo vyjela hlídka městských strážníků. Při kontrole totožnosti policisté zjistili, že se jedná o tři Poláky a dva Slováky. Protože však policisté nemohou postihovat porušování vládních nařízení v souvislosti s koronavirovou pandemií, dorazila i speciální mobilní skupina Správního oddělení magistrátu města Mladá Boleslav. Pracovnice si věc převzaly a vyřešily ji ve správním řízení.

Neposlušnost vyjde hříšníky draho. Dva Poláci dostali pokuty ve výši 10 tisíc korun. „Jeden Polák a dva Slováci nesouhlasili s řešením v příkazním řízení. Proto jim bylo správním orgánem uloženo písemné rozhodnutí příkazem každému v maximální částce 20 tisíc korun,“ dodal Kypta.

Speciální mobilní skupina magistrátu je v Boleslavi úplnou novinkou. Policisté, a to jak státní, tak městští, totiž nemohou postihovat porušování vládních nařízení v souvislosti s koronavirovou pandemií. Správní odbor zase na řešení podobných prohřešků má až třicet dní. Mobilní tým může jednat hned a ve středu to dokázal.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník