Tragédie se odehrála v pátek kolem půl šesté odpoledne na přechodu pro chodce v Mnichově Hradišti. Sedmapadesátiletá žena tam přecházela po „zebře“ komunikaci. To se jí nakonec stalo osudným. Než se dostala na druhou stranu, narazilo do ni osobní vozidlo. Těžkým zraněním žena podlehla.

„Podle dosavadního šetření žena přecházela na přechodu pro chodce vozovku a na něm ji porazilo osobní vozidlo jedoucí ve směru od centra na Mladou Boleslav,“ řekl k nešťastné události tiskový mluvčí mladoboleslavské policie Ladislav Mareš.

Dvaatřicetiletý řidič ženu, přecházející z levé strany, zřejmě přehlédl. Navíc tou dobou už byla tma. Střetu tak mladý řidič už zabránit nedokázal. Na místo ihned dorazila také záchranná služba. „Žena utrpěla zranění, kterým na místě podlehla,“ potvrdil tiskový mluvčí boleslavské policie Mareš.

Bližší okolnosti tragické dopravní nehody v současné době policisté vyšetřují. „Žena se tak stala již 29. obětí dopravních nehod na Mladoboleslavsku,“ dodal mluvčí Mareš. Podle jeho slov smutný pohled do statistik podtrhuje skutečnost, že letošní rok bude na boleslavských silnicích nejtragičtější za patnáct let!