Strážník spolu se zaměstnancem bezpečnostní agentury skutečně na místě muže ve značně podroušeném stavu nalezli, ten s nimi ovšem absolutně odmítal komunikovat.

Situaci popsal velitel městské policie Tomáš Kypta takto: „Když probuzený opilec zjistil, že mluví se strážníky, začal je velice vulgárně urážet slovy jako košťata, špíny, debilové a dalšími nepublikovatelnými výrazy. Nenechal toho ani po opakovaných výzvách a rovněž nereagoval na výzvy k prokázání totožnosti.“

Ilustrační foto
Muž přebíhal u Mladé Boleslavi dálnici, srazila ho dvě auta. Na místě zemřel

Strážník muže informoval, že se dopouští několika přestupků proti veřejnému pořádku - neuposlechnutí výzvy úřední osoby, znevážení postavení úřední osoby při výkonu její pravomoci a také rušení nočního klidu. Rovněž mu oznámil, že pokud nemůže prokázat svoji totožnost, bude předveden na Policii ČR. Na to muž pronesl svá poslední slova. „Narodil jsem se v roce 1660 a víc už vám neřeknu ani hovno.“

Konec na záchytné stanici

Hlídka neměla jinou možnost, než muže skutečně předvést na nejbližší policejní služebnu. To se podroušenému výtržníkovi nelíbilo a začal strážníky napadat i fyzicky. Proto hlídka nakonec musela použít donucovací prostředky a také pouta.

„Při následné bezpečnostní prohlídce byly u muže nalezeny injekční stříkačky a dále občanský průkaz, kterým byla zjištěna jeho totožnost. Jelikož nadále narušoval veřejný pořádek a neovládal své chování, převezla ho hlídka na interní oddělení Klaudiánovy nemocnice. Tam opět pokračoval ve vulgárním napadání strážníků i nemocničního personálu, proto zdejší lékař rozhodl o jeho umístění na záchytnou stanici, kam ho strážníci doprovodili,“ uzavřel Tomáš Kypta.

Vizualizace nového skateparku v Mnichově Hradišti.
V Hradišti vyroste nový skatepark. Bude mít téměř tisíc metrů čtverečních

Případ bude mít dohru u přestupkové komise na radnici.