V pondělí krátce před půl čtvrtou odpoledne vyrazila na třídu Václava Klementa hlídka strážníků po té, co se na městskou policii obrátila telefonicky jedna z obyvatelek.

Ta uvedla, že z oken domu na třídě Václava Klementa ze sedmého patra někdo vyhazuje na chodník nepořádek a části nábytku.

Po příjezdu na místo hlídka strážníků spatřila otevřená okna v sedmém podlaží a pod nimi ležel na chodníku a stezce pro cyklisty nepořádek, tvořený rozbitými částmi nábytku. Také při příjezdu strážníků na místo z otevřených oken vyletěla další část nábytku. Kusy dopadly těsně před procházející lidi.

Strážníci proto ihned zamezili vstup osob do ohroženého místa. Další ze členů hlídky vyběhli do sedmého patra. Tam objevili poškozené vstupní dveře do jednoho z bytů.

V bytě se nacházel třicetiletý muž, kterého strážníci již z dřívějška znají jako uživatele drog. To, že je pod vlivem drog potvrdil i sám muž mezi výbuchy vzteku.

V bytě byl značný nepořádek a také rozbitý nábytek. Pro podezření ze spáchání trestného činu byla na místo prostřednictvím operačního důstojníka přivolána hlídka Policie ČR, která si podezřelého převzala k dalšímu řešení.