Šestadvacetiletý muž nejprve nedaleko obchodního centra v Mladé Boleslavi, Jičínské ulici napadal ostrahu objektu. Policisté z Bělské ulice byli na místě během pár minut po oznámení.

Během zjišťování informací o protiprávním jednání od obou účastníků sporu však muž neustále slovně napadal zasahujícího policistu a snažil se napadnout i oznamovatele.

Na vulgární nadávky policista nereagoval, bez reakce už však nemohl zůstat fyzický kontakt, při kterém muž několikrát narazil tělem do policisty a pokusil se ho udeřit hlavou.

Po opakované výzvě s výstrahou, že bude použito donucovacích prostředků, musel nakonec policista použít obušek a také hmaty a chvaty. Muže zpacifikoval a přiložil mu pouta, která mu sundal až v policejní cele, kam se jako zadržený dostal.

Při dechové zkoušce nadýchal zadržený více než jedno promile. O několik hodin později si agresivní muž od vyšetřovatelky vyslechl podezření ze spáchání dvou trestných činů. Za výtržnictví a násilí proti úřední osobě mu hrozí až čtyřletý trest odnětí svobody.