Nečekané probuzení čekalo na obyvatele Severního Města v Mladé Boleslavi poblíž psího parku vedle polikliniky Modrá Hvězda. Odehrála se tam honička jako z typické televizní detektivky.

„Zhruba ve čtvrt na pět ráno nás probudil hluk. Uslyšeli provolání: Stůj, nebo střelím, potom zazněl výstřel z pistole a pak znovu provolání: Stůj,“ popsal čtenář Boleslavského deníku, který bydlí v tamním panelovém domě.

Varovný výstřel

Jak zjistili Boleslavský deník, policie tam honila muže podezřelého ze zločinu! Policista při honičce jednou vystřelil, ale pouze do vzduchu tak, aby pronásledovaného zastrašil a přitom nemohl nikoho ohrozit.

„Policejní hlídka v úterý brzy ráno na okraji sídliště Severní Město v Mladé Boleslavi, poblíž třídy V. Klementa při pronásledování osoby podezřelé z krádeže použila v souladu se zákonem po výzvě donucovací prostředek varovný výstřel,“ potvrdil Deníku policejní mluvčí Ladislav Mareš.

Co udělal? To je zatím tajné

Podezřelého muže následně policisté zadrželi a jeho případná trestná činnost je předmětem dalšího šetření. Nikdo nebyl zraněn.

„S ohledem na probíhající vyšetřování nemůže policie zatím sdělit žádné další informace,“ dodal Mareš.