„Ze zločinu Podplácení a přečinu Maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání byl dne 29. června tohoto roku obviněn muž, který se pokusil uplatit hlídku mladoboleslavských policistů,“ uvedla mladoboleslavská policejní mluvčí Lucie Nováková.

Pětatřicetiletého cizince kontrolovala policejní hlídka Obvodního oddělení Mnichovo Hradiště v sobotu 29. června dopoledne, poblíž obce Lítkovice. Muž policistům navíc nechtěl ukázat doklady. Až lustrací policisté zjistili, že má vyslovený platný zákaz řízení.

„Muž byl dále vyzván, aby se podrobil orientačnímu testu na přítomnost omamných a psychotropních látek, který vyzněl pozitivně na látky amfetamin/metamfetamin,“ pokračovala Nováková. Jakmile policisté výtečníkovi řekli, jaký je výsledek drogového testu, nabídl jim úplatek s tím, jestli by celá záležitost nešla vyřešit jinak, aby nemusel k soudu.

„S tímto jednáním muž samozřejmě neuspěl a na policejním oddělení si ještě téhož dne vyslechl obvinění ze spáchání zločinu Podplácení a přečinu Maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu nyní hrozí až šestiletý trest odnětí svobody,“ dodala Nováková.