Hodně zajímavý řidičský průkaz dostali do svých rukou úředníci Magistrátu města Mladá Boleslavi. Že jde falešný průkaz bylo totiž vidět hned na první pohled!

Úředníci proto vše ihned oznámili policistům. Informoval o tom policejní mluvčí Ladislav Mareš. „Ti majitele onoho řidičského průkazu kontaktovali. Muž uvedl, že někdy asi před sedmi lety si nechal svůj vlastní originál dokladu v Poděbradech naskenovat a následně zalaminovat,“ řekl Mareš.

Jak muž dále uvedl, chtěl tento doklad používat namísto originálu například při prokazování totožnosti. A důvod? Měl totiž údajně obavy, že by mohl originální doklad ztratit. Jeho černé představy se mu dokonale naplnily! Průkaz se mu podařilo ztratit v jednom z obchodů v Karlových Varech.

„Personál řidičský průkaz prakticky po roce, na konci letošního ledna, našel a odevzdal na policii. Muž je nyní podezřelý z trestného činu padělání a pozměňování veřejné listiny. Za tento trestný čin hrozí pachateli až tříletý pobyt ve vězení nebo zákaz činnosti.

„Přísné potrestání zřejmě tomuto „padělateli“ nehrozí, nicméně poučením pro všechny by mělo být to, že kopie osobních dokladů je jen jejich kopií a nemůže sloužit jako originál,“ varuje všechny ostatní policejní mluvčí Mareš.