„Muž online vyplnil registrační formulář a telefonní číslo. Vzápětí ho telefonicky kontaktoval muž, který s ním měl údajně registraci dokončit. Vysvětlil mu, že si do počítače musí nainstalovat program, který spáruje zařízení pro komunikaci a platby na burze. I to poškozený učinil,“ popsala podvod policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Na deset let do věznice se zvýšenou ostrahou poslal ve čtvrtek Krajský soud Praze 65letého Milana B. z Mladé Boleslavi, který podle verdiktu letos na Nový rok odpoledne v opilosti pobodal souseda. On sám to odmítá. Po vynesení rozsudku potřeboval ošetření
Za napadení souseda nožem dostal deset let. Po verdiktu potřeboval ošetření

Podvedenému muži bohužel tento postup nepřišel podezřelý, takže uposlechl i další pokyny výtečníka. Nainstaloval si i bankovní program, přes který budou platby probíhat. Navíc na kameru ukázal občanský průkaz a další doklady k ověření totožnosti.

V tu chvíli už měl podvodník všechno, co potřeboval, aby důvěřivého muže obralo úspory. Ve svém počítači měl přes nainstalované programy volný přístup k počítači poškozeného a k jeho internetovému bankovnictví.

Později poškozenému zavolal další údajný operátor, který jej informoval, že vše potřebné pro registraci k obchodování s akciemi na burze splnil a nyní už za něj mohou obchodovat a vydělat peníze. Muž od počítače odešel a o několik hodin později, když se vrátil domů, zjistil, že mu na účtu zbylo pouhých šest korun. Podvodníci ho připravili o téměř půl milionu korun.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.

Podobné případy se bohužel v poslední době množí, proto policisté důrazně opakují varování před tím, aby lidé komukoliv sdělovali své údaje.