„Muž online vyplnil registrační formulář a telefonní číslo. Vzápětí ho telefonicky kontaktoval muž, který s ním měl údajně registraci dokončit. Vysvětlil mu, že si do počítače musí nainstalovat program, který spáruje zařízení pro komunikaci a platby na burze. I to poškozený učinil,“ popsala podvod policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Podvedenému muži bohužel tento postup nepřišel podezřelý, takže uposlechl i další pokyny výtečníka. Nainstaloval si i bankovní program, přes který budou platby probíhat. Navíc na kameru ukázal občanský průkaz a další doklady k ověření totožnosti.

V tu chvíli už měl podvodník všechno, co potřeboval, aby důvěřivého muže obralo úspory. Ve svém počítači měl přes nainstalované programy volný přístup k počítači poškozeného a k jeho internetovému bankovnictví.

Později poškozenému zavolal další údajný operátor, který jej informoval, že vše potřebné pro registraci k obchodování s akciemi na burze splnil a nyní už za něj mohou obchodovat a vydělat peníze. Muž od počítače odešel a o několik hodin později, když se vrátil domů, zjistil, že mu na účtu zbylo pouhých šest korun. Podvodníci ho připravili o téměř půl milionu korun.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.

Podobné případy se bohužel v poslední době množí, proto policisté důrazně opakují varování před tím, aby lidé komukoliv sdělovali své údaje.