„Podle všeho došlo mezi oběma muži, kteří předtím navštívili diskotéku, kde také konzumovali alkohol, k hádce a fyzickému napadení, přičemž mladší z dvojice (43) vzal kuchyňský nůž a svého spolubydlícího (54) jím opakovaně napadl. Zranění, která mu tím způsobil, byla tak vážná, že jim přímo na místě podlehl,“ uvedla policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

V současné době je agresor zadržen v policejní cele, kde si také od policistů vyslechl, že je trestně stíhán. Státní zástupce zároveň obdržel návrh na uvalení vazby, protože by se podle policistů mohl vyhýbat trestnímu stíhání. Návrh soudce akceptoval, další vyšetřování proti obviněnému tak bude probíhat vazebně.

„Prokáže-li soud jeho vinu, hrozí mu trest odnětí svobody na 15 až 20 let, případně trest výjimečný. Vyšetřování násilného skutku i jeho okolnosti stále probíhá,“ vysvětlila Suchánková. 

Muž navíc pro policii není neznámý, už s ní měl v minulosti opletačky. Za pokus o vraždu mu soud vyměřil sedm let ve vězení. Na svobodě je od roku 2015.

„Od začátku tohoto roku vyšetřují krajští kriminalisté na území Středočeského kraje 14. případ vraždy, či vraždy ve stadiu pokusu. Za celý loňský rok 2019 pak řešili celkem 17 násilných trestných činů kvalifikovaných jako vražda, nebo pokus vraždy,“ doplnila Suchánková.