Pracovnice dopravního podniku musela v pondělí po desáté večerní volat městkou policii. A měla k tomu pádný důvod. Na autobusovém nádraží totiž nějaký muž fyzicky napadal kolemjdoucí lidi. „Při příjezdu na místo se k hlídce městských strážníků dostavil napadený  (nezletilý) mladík. Ten hlídce sdělil, že byl napaden neznámým mužem,“ uvedl Pavel Šubrt, mluvčí mladoboleslavského magistrátu.

Agresor se mezitím usadil na nedalekém městském vlakovém nádraží. Mladík jej strážníkům ukázal.

Strážníci agresivního muže vyzvali k prokázání totožnosti. Ten je ale ignoroval a nadále se choval násilně. Dokonce i samotným policistům vyhrožoval napadením a fyzickou likvidací. „Hlídka muže vyzvala ke klidu a k následování ke služebnímu vozidlu s tím, že bude předveden na Policii ČR ke zjištění totožnosti. Muž po chvíli hlídku dobrovolně následoval z nádraží po schodech ke služebnímu vozidlu,“ pokračoval Šubrt. Tím to ale skončit nemělo.

Cestou k policejnímu automobilu muž znovu napadl mladíka, kterého před tím atakoval na autobusovém nádraží. „Hlídka na to reagovala použitím hmatů a chvatů. Při tomto zákroku muž napadl strážníka a dvakrát jej udeřil loktem. Z důvodu jeho stupňujícího se a agresivního jednání vůči hlídce byl použit slzotvorný prostředek a strážník přiložil muži služební pouta,“ dodal Šubrt.

K celé záležitosti tedy musela následně přijet také Policie ČR, která si incident převzala k šetření. Muž čelí podezření z trestného činu násilí proti úřední osobě a výtržnictví. „Ve věci je vedeno zkrácené přípravné řízení, kdy mu v případě prokázání viny hrozí až čtyřletý trest odnětí svobody," uvedla k případu mluvčí mladoboleslavské policie Lucie Nováková.