První jarní paprsky a krásné sobotní počasí neotevřely motorkářskou sezónu na Mladoboleslavsku zrovna šťastně. 

V sobotu krátce před čtvrtou odpoledne se na frekventované silnici spojující Mladou Boleslav a Českou Lípu na obchvatu Bělé pod Bezdězem střetlo osobní auto a dva motocykly. Podle dosavadního šetření jel silniční motocykl značky Honda řízený asi třicetiletým mužem spolu s třiadvacetiletou spolujezdkyní směrem na Českou Lípu. Za odbočkou na Plužnou ve svém pruhu předjížděl další motocykl. V tu dobu v opačném směru jelo stříbrné vozidlo Mazda.

"Mazda předjížděla další auto jedoucí také směrem na Mladou Boleslav a s motocyklem se střetla. Spolujezdkyně z motorky utrpěla těžší zranění, se kterým byla vrtulníkem transportována do nemocnice v Liberci. Řidič motocyklu utrpěl lehčí zranění a byl převezen sanitkou na ošetření do nemocnice v Mladé Boleslavi. V důsledku tohoto střetu havaroval i druhý motocykl, ale havárie druhé motorky se naštěstí obešla bez zranění," uvedl policejní mluvčí Ladislav Mareš.

Pro řádné objasnění okolností nehody policisté hledají její svědky. Ti se mohou přihlásit osobně nebo telefonicky na Skupině dopravních nehod v Mladé Boleslavi, Štefánikově ulici, telefon 974 877 255 nebo na lince 158.