Motocykl značky Kawasaki někdo odvezl z volně přístupné zahrady rodinného domu v Úhonické ulici v Drahelčicích na Praze západ někdy během noci na středu 30. prosince; přesněji v době mezi půlnocí a osmou ranní, informovala policejní mluvčí Michaela Richterová. Téhož dne krátce po poledni se motorka našla v ulici Za Humny. Neznamená to však, že by byl případ uzavřen. „Policie vyzývá občany, pokud v inkriminovaném čase zaznamenali v ulici Úhonická v Drahelčicích pohybující se podezřelou osobou nebo osobu už s odcizeným motocyklem, aby poskytli informace na nejbližší policejní služebnu nebo na linku 158,“ obrací se Richterová na všímavé občany.

Pro změnu motocyklovou nehodu řešili policisté v neděli na Mladoboleslavsku. K havárii došlo půl hodiny po poledni nedaleko obce Strašnov – u podjezdu pod dálnicí spojujícího vesnici se „starou boleslavskou“; se silnicí II/610. Třebaže si bouračka vyžádala zásah více složek integrovaného záchranného systému, průjezd výrazněji neomezila.

Plot nestačí; ten drzé zloděje nezastaví
V souvislosti s krádeží v Drahelčicích policisté upozorňují občany, aby si i na svých pozemcích zabezpečili majetek před krádeží, což se obzvlášť týká jízdních kol a koloběžek – či právě motocyklů. I v případě, že tyto věci mají na svém pozemku a zahrada kolem rodinného domu je oplocená, zdůraznila policejní mluvčí Michaela Richterová.
„Tyto věci je třeba mít co nejlépe chráněné uzamčením, neboť drzost pachatelů nezná mezí a je nevyzpytatelná,“ konstatovala. „Jedině preventivním zabezpečením může každý předejít krádežím a ochránit si svůj majetek před nenechavci, kteří odcizením věcí získávají nezákonně finanční prostředky,“ doplnila.