Od pátečního večera pátrají policisté po pacientu psychiatrické léčebny v Kosmonosích. V pondělí odpoledne o tom informoval mladoboleslavský policejní mluvčí Ladislav Mareš. Osmnáctiletý Jiří Lakatos byl naposledy viděn v pátek kolem půl druhé odpoledne, kdy odešel z léčebny na povolenou vycházku.

"Ve stanovený čas se do léčebny nevrátil. Hledaný Jiří Lakatos, trvale bytem Trutnovsko, má soudem nařízené ochranné sexuologické léčení ústavní formou. V minulosti byl odsouzen pro trestné činy výtržnictví a pokus znásilnění. Podle ošetřujících lékařů je potencionálně nebezpečný pro své okolí, a to zejména se zvyšujícím se časem, po který je jeho léčba přerušena," uvedl pro Deník Mareš.

Hledaný Jiří Lakatos má 182 cm vysokou, hubenou postavu, hnědé krátké vlasy a modré oči. Na obou lýtkách, hřbetu levé ruky a na levé paži má různé tetování. V době útěku měl na sobě světlé riflové kalhoty a béžovou mikinu.

Jakékoli informace k hledanému Jiřímu Lakatosovi můžete podat přímo na Službu kriminální policie a vyšetřování v Mladé Boleslavi, telefon 974 877 421 nebo na kterémkoli útvaru Policie České republiky nebo na lince 158.