Případ se odehrál 29. prosince 2023 v čase mezi 01:47 a 02:20 hodinou a pachatele zachytily bezpečnostní kamery. Na nich vědět, že nejdříve se jeden z mužů pokoušel dostat přímo do bytových jednotek. Zkoušel vypáčit dveře, ale neuspěl. Proto se s komplicem po pár minutách vydal do garáží. A odsud už odešli s kořistí.

„Kamery muže zachytily, jak si z garáží odnášejí sadu čtyř kol na osobní vozidlo, křovinořez a dva rybářské pruty.  Dvěma majitelům způsobili škodu ve výši 21 tisíc korun,“ sdělila mluvčí středočeské policie Barbora Schneeweissová.

Zdroj: Youtube

Policisté nyní případ vyšetřují pro podezření ze spáchání přečinu krádeže, za což hrozí až dvouletý trest odnětí svobody. V této souvislosti zveřejnili záznamy z kamer a obrací se na veřejnosti. „Poznáváte muže na kamerovém záznamu? Pokud ano, nebo pokud máte jakékoliv poznatky k jejich totožnosti, ozvěte se prosím policistům z Mladé Boleslavi na tel. číslo 974 877 522 nebo 735 785 751, využít můžete i linku 158. Za jakékoliv informace, které by pomohly se ztotožněním mužů, předem děkujeme,“ sdělila mluvčí.