Mluvčí středočeské policie Barbora Schneeweissová uvedla, že k události došlo v přesně nezjištěné době od 15. listopadu odpoledne do 16. listopadu odpoledne. „Zatím neznámý vandal posprejoval fasádu parkovacího a panelového domu na osmi místech, a to nápisem Bers růžové barvy,“ popsala mluvčí s tím, že celková škoda se vyšplhala na částku 45 tisíc korun.

Policisté z Mladé Boleslavi nyní po sprejerovi pátrají a současně zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci. Za to může vandal v případě odsouzení dostat až roční trest odnětí svobody.

Výsledky řádění sprejerů v ulici U Stadionu v Mladé Boleslavi.Výsledky řádění sprejerů v ulici U Stadionu v Mladé Boleslavi.Zdroj: Policie ČR

V souvislosti s případem se policie nyní obrací na veřejnost. „Pokud jste viděli osobu, která tyto nápisy po Mladé Boleslavi ,píše’ na zdi nebo víte, kdo se tímto způsobem na zdi prezentuje, ozvěte se, prosím, policistům OOP Mladá Boleslav na číslo 974 877 522 nebo na mobil 735 785 897,“ doplnila mluvčí.