Původně to měl být onen muž z Mladé Boleslavi, který měl přijít k penězům. Na internetovém bazarovém portálu nabízel k prodeji sprchovou zástěnu za částku 4 tisíce korun a rychle dostal odpověď. Na inzerát ho kontaktovala neznámá žena a projevila o zástěnu zájem. Mluvčí policie Barbora Schneeweissová však potvrdila, že na druhé straně komunikace nebyla zákaznice, ale podvodník, kterého nyní hledá policie.

Zdroj: Youtube

Údajná zájemkyně muži nabídla způsob doručení přes zásilkovou službu, se kterým poškozený souhlasil. Pak už se scénář odehrával obdobně jako v jiných případech podvodů na internetu: pachatel zaslal poškozenému odkaz, který se jevil jako odkaz přepravní společnosti. Po rozkliknutí se objevil odkaz na internetového bankovnictví, kam poškozený muž vyplnil údaje ke své platební kartě, aniž by si zřejmě uvědomil, že jako kupující nemá nic podobného vyplňovat.

„Až další den poškozený zjistil, že neznámý pachatel získal přístupové údaje do jeho internetového bankovnictví, kde si vytvořil další podúčty k účtu hlavnímu a na ně si podvodník přeposlal více jak 400 tisíc korun. Následně muž přišel na policejní služebnu celou událost nahlásit,“ doplnila mluvčí.

Internetoví zločinci cílí i na ubytovací služby. Více v článku
Podvody hackerů přes Booking: Vyhrožovali, že mi zruší pobyt, popsal Čech

Mladoboleslavští policisté případ vyšetřují pro podezření ze spáchání přečinu podvodu, neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a neoprávněného přístupu k počítačovému systému a nosiči informací. V případě dopadení hrozí pachateli až osmiletý trest odnětí svobody.