Událost se stala v Jičínské ulici. Strážníci městské policie byli zavoláni do jednoho ze zdejších podniků, kde u baru postával muž a pokřikoval směrem k obsluze. Když jej vyzvali k prokázání totožnosti a vysvětlení, příliš ochotný nebyl.

„Představil se jako Péťa, odmítl komunikovat s hlídkou ohledně své totožnosti. Hlídka mu znovu vysvětlila povinnost prokázat totožnost a varovala jej před možným přivedením na Policii ČR. Muž jim odpověděl, že s nimi nikam nejde, totožnost jim neřekne, radši se bude rvát," konstatoval Stanislav Holub, zástupce ředitele městské policie a potvrdil, že muž nakonec skončil v poutech.

„Hlídka musela použít donucovací prostředky, pouta, aby muže přivedla pod kontrolu, vše v souladu se zákonem o obecní policii. Kvůli drobným oděrkám, které muž utrpěl při použití donucovacích prostředků, byl převezen na ošetření do místní nemocnice,“ doplnil Holub.

Alkohol i drogy

V nemocnici už byl muž sdílnější. Zdravotníkům svou totožnost řekl a podstoupil i dechovou zkoušku na alkohol. „Provedl ji u něj zdravotnický personál s pozitivním výsledkem 2,11 promile alkoholu v dechu. Dále muž přiznal, že užil látku obsahující THC. Drobné oděrky na čele muže nevyžadovaly lékařské ošetření, a proto byl propuštěn ze zdravotnického zařízení,“ dodal zástupce ředitele a poznamenal, že událost bude předána příslušnému správnímu orgánu pro podezření z přestupku, který se týká neuposlechnutí výzvy úřední osoby.