Mluvčí policie Barbora Schneeweissová informovala, že v dubnu tohoto roku zadrželi kriminalisté během akce Klakson čtyři osoby, přičemž následně tři z nich byly obviněny ze spáchání zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.  „Všichni tři muži měli nejméně od poloviny roku 2022 až do dubna 2023 vyrábět pervitin a následně jej prodávat svým klientům,“ sdělila mluvčí.

Dvěma mužům hrozí až desetiletý trest odnětí svobody, třetímu trest pětiletý. Jedním z obviněných je také třiapadesátiletý muž, recidivista, pro nějž nastalá situace není vůbec žádnou novinkou. V minulosti již byl třiadvacetkrát pravomocně odsouzen a zatím ve vězení strávil více jak osmnáct let. „Právě on, společně s čtyřiapadesátiletým mužem skončil ve vazbě,“ konstatovala mluvčí.

Věci, které policisté zajistili v rámci realizace s názvem Marcipan
Operace Marcipan: Policie zadržela dealery drog. Čeká je zřejmě dlouhé vězení

V rámci akce Klakson provedli policisté celkem tři domovní prohlídky. Při nich objevili nejen drogy a kompletní varnu na výrobu pervitinu. „Bylo zajištěno i několik desítek věcí jako stavební nářadí, elektronika či kola, u kterých je předpoklad, že pocházejí z trestné činnosti a jejich majitelé je postrádají,“ sdělila Barbora Schneeweissová.

Policisté nyní zveřejnili fotografie některých nalezených věcí a žádají jejich skutečné majitele, aby se o ně přihlásili. To buď na e-mail mb.ook@pcr.cz nebo telefonicky na telefonní čísla 974 877 351, 974 877 499 či 604 442 381.

Operace Marcipan

Na začátku září informovala policie o jiném úspěšném zásahu proti dealerům drog. V rámci akce s krycím názvem Marcipan bylo zadrženo celkem pět lidí, čtyři muži a jedna žena, a i v tomto případě jsou ve hře vysoké tresty odnetí svobody.