V odpoledních hodinách se stal svědkem podivného chování dvou mužů v prostorech náměstí Míru strážník městské policie v civilu, který byl v rámci osobního volna v centru města. Na základě upozornění kolemjdoucí občanky se šel rychle přesvědčit, co se na místě děje. Když uviděl, že patrně došlo k napadení jednoho z nich, rychle spěchal na pomoc.

V okamžiku, kdy se k mužům přiblížil, se jeden z dvojice pokusil o útěk a při tom vytáhl střelnou zbraň, kterou okamžitě na strážníka v civilu namířil. Pak se vše seběhlo velmi rychle. O nebezpečném pachateli strážník informoval městskou policii, která ihned vyjela provést služební zákrok. Strážník v civilu následně pronásledoval pachatele a přesně naváděl hlídku městské policie do místa konečného zákroku. V průběhu sledování na něj opakovaně pachatel zbraní mířil.

Řádění tohoto nebezpečného pachatele učinila přítrž hlídka operační služby, která jej v prostorech Staroměstského náměstí zadržela a ihned předala do rukou P ČR, která si případ okamžitě převzala k dalšímu šetření.

Zbraně se bohužel dostaly ke slovu ještě jednou, kdy ve večerních hodinách hlídka městské policie vyjížděla k zásahu do baru Luna v Táborské ulici, kde došlo ke rvačce za použití nože. Hlídka na místě zadržela podezřelého pachatele a zajistila jeho ošetření RZS. Následně ve spolupráci s P ČR provedla asistenci při jeho převozu do nemocnice, kde bylo ošetření dokončeno.

Strážníci si však od náročných a nebezpečných zákroků dlouho neodpočinuli, neboť ještě v průběhu téže noční směny zasahovali v Nádražní ulici v baru Nonstop, kde žena oznámila pokus o znásilnění. Na místo dorazily dvě hlídky, které na místě vytěžily oznamovatelku a zároveň začaly pátrat v okolí po možném pachateli. Na místo byla bezprostředně přivolána hlídka P ČR, která si celý případ převzala k došetření.

Strážníci městské policie Mladá Boleslav opět potvrdili svoji připravenost, vysoké pracovní nasazení a profesionalitu, díky které obnovili veřejný pořádek v ulicích našeho města. Zákroky proti ozbrojeným pachatelům patří mezi vůbec nejnáročnějším a nejnebezpečnějším zákrokům, které strážníci i policisté provádějí. Městská policie Mladá Boleslav potvrdila, že je i na takové situace dobře připravena.