Do parku Výstaviště nejprve hlídka ve středu večer vyjela poté, co si obsluha dohlížející na kamerový systém všimla muže, jenž na předvolební shromáždění předcházející promítání filmu pod širým nebem přišel provokovat. Bylo krátce po 20. hodině, kdy ho vyzvala, aby přestal tropit výtržnosti, zklidnil se a akci opustil. Zprvu se zdálo, že to zabralo: muž sice krátce protestoval, pak se ale sebral a odcházel.

Nekráčel však daleko: pouze obešel budovu divadla – a vrátil se zpět. Už nebyl sám: v ruce třímal dlažební kostku. Věstilo to další problémy, byť se zprvu mohlo zdát, že zdání klame: staronový příchozí se na místě, kde mezitím začalo promítání, v klidu posadil mezi diváky v zadní řadě. Dlouho tam ale nevydržel: zvedl se, stále s kostkou v ruce, a přešel dopředu. To už o něm věděli všichni v okolí. „Začal v opilosti plivat po okolí a hlasitě pokřikovat; několik diváků opustilo svá místa,“ přiblížil jeho počínání velitel městské policie Tomáš Kypta.

Znovu se objevili strážníci, kteří tentokrát nezůstali jen u domluv: muže z hlediště vyvedli. A protože jeho agresivita stoupala, rozhodli se převézt ho k vystřízlivění na záchytku. V klidu se to neobešlo: i ve služebním voze muž vyváděl a plival kolem sebe sliny s krví. Když jednoho ze strážníků zranil pokousáním na ruce, městská policie přizvala kolegy z Policie ČR, kteří počkali na příjezd strážníků do Klaudiánovy nemocnice. V souvislosti s napadením úřední osoby je muž podezřelý ze spáchání trestného činu; dohru by tak jeho rušný večer mohl mít před soudem.