Červený favorit stojící nedaleko rychlostní silnice poblíž Předměřic upoutal ve čtvrtek odpoledne pozornost spolujezdce z nákladního auta. Ten si totiž všiml, že od výfuku do zadního okna vede hadice a okno je utěsněné nějakým hadrem. S náklaďákem tedy na nejbližším sjezdu sjeli z rychlostní silnice a trasu projeli znovu.

„V místech, kde favorit zahlédli, zastavili, aby ověřili, jestli to tak skutečně je. Na polní cestě opravdu byl červený favorit se zavedenou hadicí od výfuku do kabiny. Motor už nebyl vchodu a muži telefonem zavolali pro pomoc na linku tísňového volání policie,“ uvedl policejní mluvčí Ladislav Mareš.

Hlídka z obvodního oddělení v Benátkách nad Jizerou ihned vyrazila na místo a zavolala i záchrannou službu. Policistům se podařilo muže značně přiotráveného výfukovými plyny probudit a vytáhnout z auta.

Sedmačtyřicetiletý muž žijící v současnosti na Praze venkov neustále usínal a policisté se ho snažili udržet při vědomí. Záchranáři muže naložili a odvezli do nemocnice v Mladé Boleslavi. Co konkrétně vedlo muže k tak zoufalému činu, zatím policie neví.

„Případ zůstává v šetření policistům z obvodního oddělení v Benátkách nad Jizerou. Podle všeho všímavost osádky nákladního auta s pražskou registrační značkou a bleskový zákrok policistů pomohly zachránit lidský život,“ uvedl Mareš.