Ani přes intenzivní snahu se lékařům v Ústřední vojenské nemocnici v Praze nepodařilo zachránit pětatřicetiletého muže, který se v neděli dopoledne postřelil podomácku vyrobenou pistolí před svým domem v Mladé Boleslavi.

„Přestože jsme pacienta ihned přijali a podrobil se operaci, velmi vážným zraněním podlehl a zemřel,“ řekla Deníku mluvčí střešovické nemocnice Iva Ruskovská. Muž se střelil do hlavy a podle policie tak zřejmě spáchal sebevraždu.

Článek z 30. listopadu 2008:

Tragédie se stala v neděli dopoledne v Ptácké ulici v Mladé Boleslavi. Před rodinným domkem, kde bydlí, se pětatřicetiletý muž střelil do hlavy. Krvavé drama zastavili až záchranáři, kteří ihned po zavolání dorazili na místo.

„Bohužel jeho stav byl opravdu velmi vážný,“ řekli Deníku záchranáři, kteří jej dokázali oživit a obnovili základní životní funkce. Šance na jeho vyléčení jsou podle lékařů velmi malé, udělají proto ale všechno!

Ihned na operaci!

Záchranka převezla muže ihned na přistávací plochu pro vrtulníky do areálu Klaudiánovy nemocnice. V Ptácké ulici by totiž stroj nemohl přistát. „Naložili jsme jej do vrtulníku na mladoboleslavském heliportu. Byl ve vážném, ale stabilizovaném stavu,“ řekla mluvčí středočeské záchranky Nina Šeblová.

Muž byl transportován do Ústřední vojenské nemocnice v Praze. „Pacienta jsme ihned převezli na operační sál, kde se podrobil operaci, pak bude zřejmě umístěn na jednotce intenzivní péče,“ vysvětlila mluvčí nemocnice Iva Ruskovská.

Podomácku vyrobená pistole

Na místo ihned dorazila také policie, která se začala zabývat příčinami neštěstí. „Nalezli jsme podomácku vyrobenou střelnou zbraň. Podle prvotního šetření se muž postřelil úmyslně,“ řekl Boleslavskému deníku policejní mluvčí Ladislav Mareš. Mohlo by se samozřejmě jednat také o nešťastnou náhodu, ale to už je předmětem dalšího vyšetřování policie.

Tomáš Ježek, Pavel Svačina, Adéla Šťástková