Celá pomlácená, přiškrcená a ponížená. Tak dopadla starší obyvatelka obce Krnsko na Mladoboleslavsku. Ženu v neděli kolem půl páté odpoledne doma přepadli dva lupiči – třiačtyřicetiletý muž a jednačtyřicetiletá žena. Šokovaná žena si prožila hotové peklo.

Podle informací našeho deníku dvojice lupičů zaklepala u bytu devětapadesátileté obyvatelky, která jim důvěřivě otevřela. Muž a žena ale překvapenou obyvatelku natlačili dovnitř. Tam ji začali škrtit, kopat do břicha a tahat za vlasy. Přepadenou pak zavřeli v jednom z pokojů a požadovali vydání peněz.

Zmlácenou ženu tahali po bytě

Přiškrcenou a zmlácenou obyvatelku bytu pak tahali za nohy, škrábali v obličeji a také vyhrožovali dalším násilím, když jim nevydá peníze. Ženě se přesto podařilo z bytu utéct a přivolat pomoc.

Mladoboleslavská státní policie pak nezaváhala. Kriminálka okamžitě rozjela bleskovou akci. Kriminalistům se asi čtyři hodiny po přepadení podařilo podezřelou dvojici vypátrat a zadržet.

Blesková akce kriminálky

„Muže z Brněnska a ženu z Mladoboleslavska policisté obvinili z loupeže a porušování domovní svobody. Oba jsou stíháni na svobodě, přičemž za loupež pachateli hrozí trest odnětí svobody až na deset let,“ sdělil Deníku mluvčí Policie ČR Ladislav Mareš.

close zoom_in Další podobný případ se odehrál v obci poblíž Bělé pod Bezdězem. Skupina mladých lidí v domě brutálně napadla starší obyvatelku kvůli pár korunám. Zmlácená žena skončila na jednotce intenzivní péče v mladoboleslavské Klaudiánově nemocnici. Více čtěte exkluzivně v tištěném Boleslavském deníku ve čtvrtek 26. března 2009.