"Strážníci Městské policie Mladá Boleslav prožili náročný víkend," tvrdí Ondřej Kubala, mladoboleslavský manažer prevence kriminality. Už v jeho samém počátku, v pátek v odpoledních hodinách, zadrželi řidiče, který se dopustil přestupku proti bezpečnosti a plynulosti v silničním provozu tím, že porušil zákaz vjezdu všech vozidel.

Strážníci obvodního oddělení při kontrole řidiče zjistili, že není vlastníkem řidičského oprávnění a proto jej s podezřením na spáchání trestného činu předali do rukou P ČR, která si případ převzala k došetření.

"Od 15,00 hodin se staraly hlídky o řádný průběh O2 Extra ligy v ledním hokeji, kde se spolu utkaly domácí BK a HC Bílí Tygři z Liberce. Strážníci provedli veškerá standardní bezpečnostní opatření a ve spolupráci s kamerovým dohlížecím systémem zajistili dodržování veřejného pořádku v ulicích města.

Krátce po osmnácté hodině strážníci obvodního oddělení nalezli při prováděné pochůzkové činnosti v Jilemnického ulici ležet nehybně na zemi muže. Po poskytnutí první pomoci přivolali prostřednictvím operačního důstojníka RZS, která občana převezla do nemocnice k dalšímu ošetření.

"V průběhu nočních hodin hlídky městské policie zasahovaly dvakrát proti občanům narušujícím veřejný pořádek. V prvním případě šlo o pana V. Z., který se bezdůvodně dobýval do objektu nemocnice. V druhém případě šlo o dva muže, kteří se nevhodným způsobem chovali v čerpací stanici OMW na Jičínské ulici. V obou případech hlídky po kontrole totožnosti muže z místa vykázaly," uvedl Kubala.

V průběhu soboty strážníci poskytovali první pomoc hned ve dvou případech a to nejdříve krátce po jedenácté hodině, kdy na Náměstí Republiky nalezli podnapilého a promrznutého občana, kterého si následně domů odvedla jeho manželka.

Druhý případ řešila hlídka operační služby krátce před dvaadvacátou hodinou večerní, kdy u obchodního domu Lidl nalezla ležícího muže, který komunikoval, ale nebyl schopen stát na nohou. Hlídka proto přivolala RZS, která muže převezla do nemocnice.

Nedělní odpoledne bylo poznamenáno nevhodným chováním skupinky omladiny, která obtěžovala v blízkém okolí Bondy centra kolem jdoucí občany. Strážníci na místě mladíky zkontrolovali a po projednání věci je z místa vykázali.

V 17.30 hodin na základě stížnosti personálu nemocnice hlídka městské policie vykázala z objektu dvojici bezdomovců polské národnosti, která obtěžovala návštěvníky i personál nemocnice.

V časných ranních hodinách hlídka obvodního oddělení provedla výjezd do domu v ulici 17. listopadu, kde ve vestibulu domu ležel spící opilec. Při kontrole totožnosti vyšlo najevo, že se jedná o místního bezdomovce, kterého hlídka probudila a z místa vykázala.