Kdo zavolal, že v Obchodní akademii Mladá Boleslav je bomba? Na to se teď ptají nejen studenti a vedení tohoto prestižního školského zařízení ale i policisté.

Jak jsme vás jako první už ve středu informovali na našich internetových stránkách boleslavsky.denik.cz, do mladoboleslavské Obchodní akademie ve středu dopoledne zavolal anonym, že v útrobách budovy je umístěna bomba.

Stovky studentů tak musely být během okamžiku doslova ukázkově a profesionálně evakuovány. Mnozí z těch, kteří dojíždějí do školy ze vzdálenějších míst, mrzli venku, než pro ně přijeli rodiče, nebo jiní příbuzní. Pár dnů před zkouškami tak byl téměř na celý den ochromen provoz školy.

Policisté v budově školy žádnou výbušninu nenalezli, přestože využili i speciálně vycvičeného psa.

„Případ nyní prošetřujeme. Podařilo se nám již zjistit, že bombu nahlásil muž ve věku 15 až 20 let. Telefonoval kolem 10.30 hodin z telefonní budky v Dobrovici na Mladoboleslavsku,“ řekl Boleslavskému deníku policejní mluvčí Ladislav Mareš.

Policisté proto žádají případné svědky, kteří si mohli všimnout mladíka v telefonní budce v Dobrovici ve středu kolem 10.30 hodin, aby se obrátili na nejbližší policejní služebnu nebo na linku 158.