„V pátek 17. května tohoto roku se zatím neznámý pachatel vloupal do garáže u rodinného domu v obci Brodce na Mladoboleslavsku. Zde odcizil uskladněné elektrokolo a motorovou pilu, čímž majiteli způsobil celkovou škodu téměř 40 tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Lucie Nováková.

Policisté toto jednání kvalifikují jako krádež a porušování domovní svobody, za což zloději hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

Policisté doporučují:
Zabezpečte si své nemovitosti certifikovanými výrobky a službami!
Středočeská policie se  zapojila do celorepublikového preventivního projektu „Zabezpečte se! Chraňte majetek sobě i svým sousedům“, na kterém Policie ČR spolupracuje s Ministerstvem vnitra ČR. Reagujeme tak na bezpečnostní situaci sousedních států, které zpozorovaly nové trendy vloupání do obydlí. Tyto trendy již překročily i hranice České republiky.
V rámci projektu se můžete dozvědět účinné způsoby zabezpečení vašich bytů, domů a dalších objektů ve formě mechanických i elektronických zábranných prostředků a jak je správně kombinovat. 
Variantou je mobilní aplikace „Zabezpečte se“, kterou si můžete stáhnout v Google Play i App Store a naleznete v ní základní informace a návody na zabezpečení majetku.