"V době od 26. prosince 2019 do 5. ledna 2020 zatím neznámý pachatel vnikl na soukromý pozemek v Havlíčkově ulici v Mladé Boleslavi, kde ze zahradního domu odcizil pánské horské kolo. Dvaapadesátiletému majiteli tak byla způsobena škoda téměř 14 tisíc korun,“ uvedla k jednomu z případů mladoboleslavská policejní mluvčí Lucie Nováková.

Další výtečník se vloupal mezi 4. a 5. lednem do zamčené chaty v Kosmonosech, která se nachází v místní zahrádkářské kolonii. Odtud si odnesl: elektroniku, alkohol a další zde uložené věci v hodnotě přesahující sedm tisíc korun. Za to hrozí až tři roky vězení.

Středočeská policie se zapojila do celorepublikového preventivního projektu „Zabezpečte se! Chraňte majetek sobě i svým sousedům“, na kterém Policie ČR spolupracuje s Ministerstvem vnitra ČR. Reagujeme tak na bezpečnostní situaci sousedních států, které zpozorovaly nové trendy vloupání do obydlí. Tyto trendy již překročily i hranice České republiky.
V rámci projektu se můžete dozvědět účinné způsoby zabezpečení vašich bytů, domů a dalších objektů ve formě mechanických i elektronických zábranných prostředků a jak je správně kombinovat.
Zdroj: Policie ČR