„Bezprostředně poté zachytil kamerový systém prchajícího zloděje s černou přilbou na hlavě, který běžel ve směru z ulice Husova směrem k ulici Pezinská, kde jej pronásledoval řidič osobního vozidla Audi A3 černé barvy. Tento řidič by mohl být důležitým svědkem k objasnění loupeže,“ podotýká policejní mluvčí Lucie Nováková.

Dvojice kompliců se krátce po loupeži rozdělila. Zatímco pachatele zaznamenala kamera v 10.53 hodin v Purkyňově ulici, jak se blíží k Pezinské, druhý muž tou dobou spěchal Husovou ulicí směrem k Dukelské.

Agresor, který šperky ukradl, byl vysoký asi 170 centimetrů a na sobě měl tmavou bundu do pasu a tmavé kalhoty. Policie nyní po lupičích pátrá a prosí všechny svědky, kteří se v uvedené době nacházeli na stejných jako zloději či v jejich okolí, o případné informace. 

Klíčovou osobou, která by mohla významně napomoci při vyšetřování případu, je řidič ze zmíněného audi. Svědkové mohou kriminalisty kontaktovat na telefonním čísle 725 885 689 nebo volat na bezplatnou tísňovou linku policie 158.