Dopadený muž se k činu přiznal. Jako motiv uvedl fakt, že jeho výdělek mu nestačil na umořování dluhů. „V průběhu výslechu se policistům k celému skutku přiznal s tím, že měl dluhy, a nevěděl jak jinak situaci řešit. Jeho běžný výdělek mu na umoření nestačil, proto se rozhodl pro toto nelegální řešení,“ uvedla policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Při domovní prohlídce kriminalisté zajistili hotovost ve výši 100 tisíc korun. Zbylé peníze muž stačil utratit a údajně splatit některé závazky.

Zbraň, kterou na přepadení banky použil, policisté taktéž nalezli. „Nejednalo se o funkční zbraň, ale o atrapu,“ doplnila policistka.

Poklidná obec Vysoká - Bosyně na Kokořínsku se stala v neděli dějištěm hrůzy. Mladá žena zde měla podle policie brutálně zavraždit svého partnera.
Obec Vysoká dva dny po vraždě. "Choval se k ženě jako uzurpátor," říkají o oběti

V současné chvíli je muž obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže a umístěn v policejní cele v Mladé Boleslavi. Během čtvrtka by měl soud rozhodnout o návrhu státního zástupce na vzetí do vazby.

Až deset let za mřížemi

Muž přepadl banku 17. ledna kolem půl šesté večer. Vešel dovnitř, na hlavě měl kuklu a s namířenou zbraní, která se nakonec ukázala jako atrapa, si vynutil vydání částky v řádu statisíců korun. Mluvil přitom plynule česky.

Kriminalisté v průběhu vyšetřování z kamerových záznamů zjistili směr, kudy muž po loupeži utíkal. „Velmi pečlivou a důkladnou prací mladoboleslavských kriminalistů se jim podařilo jednotlivé dílky skládačky do sebe poskládat a zjistit tak totožnost podezřelého 34letého muže a ve velmi krátké době ho i zadržet,“ konstatovala policejní mluvčí.

V případě prokázání viny u soudu hrozí muži až desetiletý pobyt za mřížemi.