Řidiče „hříšníky“ předali policistům strážníci

Hned dva řidiče, kteří jsou podezřelí z porušení zákona, předali mladoboleslavští městští strážníci státní policii. V pondělí po půl jedné ráno kontrolovali v ulici Na Radouči řidiče renaultu. Dvaadvacetiletý cizinec za volantem nevlastní příslušné řidičské oprávnění a navíc nadýchal 0,29 promile alkoholu. K tomu má od loňského prosince soudem uložen zákaz řízení všech motorových vozidel. Zatímco řízení pod vlivem alkoholu je v tomto případě pouze přestupkem, který bude řešit magistrát, o výši trestu za maření výkonu úředního rozhodnutí a řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění rozhodne soud.

Krátce po třetí ráno strážníci kontrolovali v ulici 17.listopadu řidiče Opelu Vectra. Třicetiletý cizinec měl podle dechové zkoušky v krvi 1,39 promile alkoholu. Muže podezřelého z ohrožení pod vlivem návykové látky si převzali policisté z obvodního oddělení. Tam si také muž vyslechl podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Případ policisté šetří ve zkráceném přípravném řízení.

Zloděj bral peníze a levné disky

V průběhu předešlého víkendu se zatím nezjištěný pachatel vloupal do prodejny Levné knihy v Mladé Boleslavi. Nezvaný host odstranil visací zámek na mříži a z prodejny kromě tří tisíc korun ukradl několik desítek DVD různých titulů. Ukradl například disky „Břišní tance“, „Děti z Bullerbynu“, „Pipi dlouhá punčocha“, „Roina, dcera loupežníka“, „Jana Eyrová“ a také „Paní Bovaryová“. Každý titul nejméně v deseti kusech. Celková škoda, kterou zloděj způsobil, je něco málo přes osm tisíc korun.


A co zažili strážníci?

OS – 08,10 hod. telefonicky oznámil majitel autoškoly v Havlíčkově ulici, že mají na parkovišti vyhrazená tři místa pro vozidla autoškoly a ta jim blokují jiná vozidla. Na místo vyjela hlídka, která po provedení fotodokumentace vypsala na vozidla písemná předvolání – parkovací karty.

OS – 08,35 hod. zjistila hlídka dvě vozidla, která parkovala na parkovišti u budovy Magistrátu města mimo parkovací místa a bránila v průjezdnosti parkoviště. Na obě vozidla vypsala hlídka písemná předvolání pro nepřítomné řidiče. S těmito předvoláními se oba přestupci dostavili na služebnu MP, kde s nimi byl přestupek projednán a vyřešen v blokovém řízení.

OS – 12,40 hod. zjistil strážník při pochůzce vozidlo, projíždějící jednosměrnou ulicí Klaudiánova v protisměru. Strážník využil svého zákonného oprávnění a vozidlo zastavil. Po kontrole totožnosti řidiče byl přestupek vyřešen na místě blokovou pokutou. Přestupci bude následně připsán jeden bod do karty řidiče.

DS – 14,30 hod. zjistila strážnice dopravní služby při pochůzce na Starém městě vozidlo, které řidič ponechal zaparkované v Železné ulici na vodorovné dopravní značce V12c (zákaz zastavení). Strážnice vyčkala v místě přestupku do příchodu řidiče, se kterým přestupek vyřešila v blokovém řízení.

OS – 15,00 hod. telefonicky oznámil pracovník Bezpečnosti závodu Škoda, že si všiml muže, který něco řezal v objektu bývalé gumárny ve Vodkově ulici. Na místo vyjela hlídka, která zjistila dva muže, slovenské národnosti, kteří se pokusili z objektu odcizit elektrické kabely. Po zjištění totožnosti byli oba muži za přestupek řešeni blokovými pokutami.

OS – 16,45 hod. zjistila hlídka při kontrole okolí obchodního domu Hypernova vozidlo, které projíždělo zákazem vjezdu s dodatkovou tabulkou mimo BUS. Strážníci vozidlo zastavili a po kontrole totožnosti řidiče vyřešili přestupek udělením blokové pokuty. Také tomuto přestupci bude připsán jeden bod do karty řidiče.

OS II – 18,40 hod. telefonicky oznámil pracovník bezpečnostní služby obchodního domu Kaufland, že zadrželi pachatelku krádeže. Na místo vyjela hlídka, která zjistila, že se jedná o čtyřiačtyřicetiletou občanku slovenské národnosti, která odcizila dvoje žvýkačky v hodnotě 12,20 Kč. Po projednání věci byl přestupek vyřešen v blokovém řízení pokutou.

OS – 00,05 hodin oznámil telefonicky občan, že jeho známý nechce po společně stráveném večeru opustit jeho byt v Jičínské ulici. Po příjezdu hlídky na místo oznamovatel telefonicky oznámil, že dotyčný již byt opustil a zákrok hlídky již není potřeba.

OS – 00,35 hodin oznámila telefonicky občanka, že její „bývalý“ jí nechce dát klíčky od jejího osobního vozidla. V průběhu oznámení jí dotyčný klíčky vrátil a oznamovatelka již zákrok nevyžadovala. Vzhledem k možnému konfliktnímu jednání bylo místo monitorováno kamerovým systémem a poté co do vozidla oznamovatelky po ní nastoupil i dotyčný, dostavila se na místo hlídka, která po kontrole totožnosti obou zúčastněných nabídla oznamovatelce případnou pomoc. Ta uvedla, že jejich rozchod se již odehrává v klidu a pomoc nepotřebuje. Místo bylo přesto pro jistotu dále monitorováno až do doby fyzického rozchodu obou osob.

OS – 06,25 hodin oznámila telefonicky pracovnice čerpací stanice OMV v Jičínské ulici, že jeden z hostů odmítá zaplatit svou útratu. Hlídka na místě zjistila, že si dva občané objednali jídlo. Jeden z nějakých důvodů ohřáté jídlo neodebral, nezaplatil a odešel, druhý své jídlo zaplatil a zkonzumoval. Obsluha chtěla útratu prvního z nich zaplatit právě po něm. Hlídka obsluze vysvětlila, že na toto nemá nárok a k žádnému protiprávnímu jednání nedošlo. Dále jí bylo doporučeno nechat si zaplatit potraviny ještě před odběrem, čímž se vyhnou takovéto situaci.