VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Policie: Opilé Vánoce boleslavských řidičů pokračují

Mladoboleslavsko - Pondělní události očima státních i městských policistů.

30.12.2008 1
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Pavel Svačina

Řidiče „hříšníky“ předali policistům strážníci

Hned dva řidiče, kteří jsou podezřelí z porušení zákona, předali mladoboleslavští městští strážníci státní policii. V pondělí po půl jedné ráno kontrolovali v ulici Na Radouči řidiče renaultu. Dvaadvacetiletý cizinec za volantem nevlastní příslušné řidičské oprávnění a navíc nadýchal 0,29 promile alkoholu. K tomu má od loňského prosince soudem uložen zákaz řízení všech motorových vozidel. Zatímco řízení pod vlivem alkoholu je v tomto případě pouze přestupkem, který bude řešit magistrát, o výši trestu za maření výkonu úředního rozhodnutí a řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění rozhodne soud.

Krátce po třetí ráno strážníci kontrolovali v ulici 17.listopadu řidiče Opelu Vectra. Třicetiletý cizinec měl podle dechové zkoušky v krvi 1,39 promile alkoholu. Muže podezřelého z ohrožení pod vlivem návykové látky si převzali policisté z obvodního oddělení. Tam si také muž vyslechl podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Případ policisté šetří ve zkráceném přípravném řízení.

Zloděj bral peníze a levné disky

V průběhu předešlého víkendu se zatím nezjištěný pachatel vloupal do prodejny Levné knihy v Mladé Boleslavi. Nezvaný host odstranil visací zámek na mříži a z prodejny kromě tří tisíc korun ukradl několik desítek DVD různých titulů. Ukradl například disky „Břišní tance“, „Děti z Bullerbynu“, „Pipi dlouhá punčocha“, „Roina, dcera loupežníka“, „Jana Eyrová“ a také „Paní Bovaryová“. Každý titul nejméně v deseti kusech. Celková škoda, kterou zloděj způsobil, je něco málo přes osm tisíc korun.


A co zažili strážníci?

OS – 08,10 hod. telefonicky oznámil majitel autoškoly v Havlíčkově ulici, že mají na parkovišti vyhrazená tři místa pro vozidla autoškoly a ta jim blokují jiná vozidla. Na místo vyjela hlídka, která po provedení fotodokumentace vypsala na vozidla písemná předvolání – parkovací karty.

OS – 08,35 hod. zjistila hlídka dvě vozidla, která parkovala na parkovišti u budovy Magistrátu města mimo parkovací místa a bránila v průjezdnosti parkoviště. Na obě vozidla vypsala hlídka písemná předvolání pro nepřítomné řidiče. S těmito předvoláními se oba přestupci dostavili na služebnu MP, kde s nimi byl přestupek projednán a vyřešen v blokovém řízení.

OS – 12,40 hod. zjistil strážník při pochůzce vozidlo, projíždějící jednosměrnou ulicí Klaudiánova v protisměru. Strážník využil svého zákonného oprávnění a vozidlo zastavil. Po kontrole totožnosti řidiče byl přestupek vyřešen na místě blokovou pokutou. Přestupci bude následně připsán jeden bod do karty řidiče.

DS – 14,30 hod. zjistila strážnice dopravní služby při pochůzce na Starém městě vozidlo, které řidič ponechal zaparkované v Železné ulici na vodorovné dopravní značce V12c (zákaz zastavení). Strážnice vyčkala v místě přestupku do příchodu řidiče, se kterým přestupek vyřešila v blokovém řízení.

OS – 15,00 hod. telefonicky oznámil pracovník Bezpečnosti závodu Škoda, že si všiml muže, který něco řezal v objektu bývalé gumárny ve Vodkově ulici. Na místo vyjela hlídka, která zjistila dva muže, slovenské národnosti, kteří se pokusili z objektu odcizit elektrické kabely. Po zjištění totožnosti byli oba muži za přestupek řešeni blokovými pokutami.

OS – 16,45 hod. zjistila hlídka při kontrole okolí obchodního domu Hypernova vozidlo, které projíždělo zákazem vjezdu s dodatkovou tabulkou mimo BUS. Strážníci vozidlo zastavili a po kontrole totožnosti řidiče vyřešili přestupek udělením blokové pokuty. Také tomuto přestupci bude připsán jeden bod do karty řidiče.

OS II – 18,40 hod. telefonicky oznámil pracovník bezpečnostní služby obchodního domu Kaufland, že zadrželi pachatelku krádeže. Na místo vyjela hlídka, která zjistila, že se jedná o čtyřiačtyřicetiletou občanku slovenské národnosti, která odcizila dvoje žvýkačky v hodnotě 12,20 Kč. Po projednání věci byl přestupek vyřešen v blokovém řízení pokutou.

OS – 00,05 hodin oznámil telefonicky občan, že jeho známý nechce po společně stráveném večeru opustit jeho byt v Jičínské ulici. Po příjezdu hlídky na místo oznamovatel telefonicky oznámil, že dotyčný již byt opustil a zákrok hlídky již není potřeba.

OS – 00,35 hodin oznámila telefonicky občanka, že její „bývalý“ jí nechce dát klíčky od jejího osobního vozidla. V průběhu oznámení jí dotyčný klíčky vrátil a oznamovatelka již zákrok nevyžadovala. Vzhledem k možnému konfliktnímu jednání bylo místo monitorováno kamerovým systémem a poté co do vozidla oznamovatelky po ní nastoupil i dotyčný, dostavila se na místo hlídka, která po kontrole totožnosti obou zúčastněných nabídla oznamovatelce případnou pomoc. Ta uvedla, že jejich rozchod se již odehrává v klidu a pomoc nepotřebuje. Místo bylo přesto pro jistotu dále monitorováno až do doby fyzického rozchodu obou osob.

OS – 06,25 hodin oznámila telefonicky pracovnice čerpací stanice OMV v Jičínské ulici, že jeden z hostů odmítá zaplatit svou útratu. Hlídka na místě zjistila, že si dva občané objednali jídlo. Jeden z nějakých důvodů ohřáté jídlo neodebral, nezaplatil a odešel, druhý své jídlo zaplatil a zkonzumoval. Obsluha chtěla útratu prvního z nich zaplatit právě po něm. Hlídka obsluze vysvětlila, že na toto nemá nárok a k žádnému protiprávnímu jednání nedošlo. Dále jí bylo doporučeno nechat si zaplatit potraviny ještě před odběrem, čímž se vyhnou takovéto situaci.

Autor: Ondřej Bukáček

30.12.2008 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

SERVIS

Administrativa - Administrativa Recepční 22 000 Kč

Recepční (kromě recepčních v hotelích a dalších ubytovacích zařízeních) Recepční/administrativní pracovník. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: KOHO HLEDÁME?, Hledáme samostatného a aktivního člověka, který si bude umět poradit, když se na recepci sejde více lidí, požadavků a úkolů najednou. , Recepční je člověk, na kterého se obrací kolegové a zákazníci, proto by měl/a být pozitivní, profesionální, aktivní a mít reprezentativní vystupování. , Bez pokročilé uživatelské znalosti MS Office (Word, Excel, PowerPoint, Outlook), komunikačních a organizačních dovedností se u nás neobejdete. , Předpokladem je i praxe na obdobné pozici minimálně 1 rok., , CO VÁS ČEKÁ?, - zodpovědnost za chod a stav recepce a zasedacích místností, - přijímání a uvedení návštěv a zákazníků, vyřizování stížností a přání, - péče o zákazníky, návštěvy, účastníky schůzek a porad (uvedení, občerstvení), - příjem telefonátů a jejich přepojování, - příjem a zpracování příchozí a odchozí pošty, - administrativní výpomoc kolegům, - správa centrálního systému evidence revizí a majetku (PC, mobilní telefony,...), - plnění operativních úkolů a další sekretářské práce. Pracoviště: Jap - jacina, s.r.o., Nákladní, č.p. 1486, 295 01 Mnichovo Hradiště. Informace: Šárka Libichová, +420 326 773 454,731 661 187.

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Operátor strojů a 19 000 Kč

Obsluha strojů na výrobu a zpracování výrobků z pryže, plastu a papíru Operátoři výroby. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19000 kč, mzda max. 26000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: popis práce: vizuální kontrola a balení plastových výrobků, odpovídá za plnění úkolů popsaných v návodkách a instrukcích, Odborné dovednosti: znalost výrobní a kontrolní dokumentace, znalost směrnic, znalost knihy vad (zaškolíme v rámci vstupního zaučení), Práce ve směnném provozu. Pracoviště: Trelleborg boots mladá boleslav s.r.o., 293 01 Mladá Boleslav 1. Informace: Michaela Zítková, +420 731 154 837.

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Účetní 23 000 Kč

Účetní všeobecní Samostatná účetní v oblasti mzdové a finanční. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 23000 kč, mzda max. 26000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Jedná se o samostatnou pracovní pozici účetní, vedení kompletu mzdové agendy a finančního účetnictví v celé šíři. Doporučujeme min ÚSO vzdělání, znalost a zkušenost zájemce v dané oblasti, komunikativnost a zájem se domluvit. Budete-li mít zájem o profesní rozvoj naší společnosti v ekonomické a personální oblasti, bude jistě prostor se tomu věnovat. Jsme malý kolektiv a těšíme se na nového kolegu/kolegyni! Předpokládaný nástup nejlépe k 1.8., dohoda možná i v průběhu srpna. Přihlaste se nejlépe co nejdříve, nejpozději do 22. července 2018. Zašlete přihlášku, profesní životopis a pár vět, co se vám líbí na "účtařině" na email novakova@sskolemb.cz, jinak o podrobnosti si můžete volat na tel. 775 095 751.. Pracoviště: Služby a školení mb, z.ú., tř. Václava Klementa, č.p. 601, 293 01 Mladá Boleslav 1. Informace: Naďa Kuhnová, +420 725 812 306.

Výroba - Výroba Montážní dělník 12 500 Kč

Montážní dělníci mechanických zařízení. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 12500 kč. Volných pracovních míst: 9. Poznámka: Místo pracoviště:, - TRW-Carr s.r.o., Hlavenec 161, , Prvotní kontakt:, - tel.: 777 004 446 od 08:00 do 16:00, , Upřesňující údaje:, - zajišťujeme svozovou dopravu a ubytování pro zaměstnance, - 3 směnný provoz. Pracoviště: Cps - communication & publishing services, s.r.o. - hlavenec, 294 74 Předměřice nad Jizerou. Informace: Jiří Horský, +420 777 004 446.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Dobový letecký den se vydařil.
29

Letecký den byl, je a bude

Celníci a inspektoři odhalili nelegální obchod s tygry
14

Zabít, naporcovat, prodat. Čínská medicína si žádala tygry

Typická žaloba církví o majetky se týká kusu pole

Střední Čechy – Jednou tak a jindy naopak; vývoj sporu nelze předem odhadnout, protože případ od případu je to jiné. Takové jsou spory kolem církevních majetků ve středních Čechách, jimiž se nyní zabývají soudy okresní, krajský i odvolací senát toho vrchního. A to v nepřehlédnutelných počtech.

Usmrcené oči Berouskových tygrů a širý, černý lán: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 18. července 2018.

Opilý řidič srazil cyklistu, za volantem ho vystřídala manželka. Také pila

Střední Čechy – Podezřelá z ohrožení pod vlivem návykové látky je kvůli svému počínání během jediného večera celá manželská dvojice: muž i žena. O tom, čeho se podle policie pár dopustil 28. května v Čakovičkách na pomezí Mělnicka a Prahy-východ, informovala ve středu Eva Hašlová z územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Východ.

Jízda po dálnici bez známky se prodražila o tisícovku

Střední Čechy – Častěji než našinci neplatí nyní za dálnici cizinci. Nasvědčují tomu alespoň poznatky ústeckých celníků, kteří prověřují dálniční známky i v části středních Čech: kontrolují dálnici D8 od Petrovic až po Prahu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT