Mladík platil ukradenou kartou  
Mladá Boleslav – V úterý dopoledne oslovil obyvatel města policejní hlídku s tím, že nějaký mladík chtěl zaplatit platební kartou v prodejně tabáku a on má podezření, že tento prostředek byl kradený. Podle popisu hlídka lumpa vypátrala na Staroměstském náměstí. Oslovila jej s tím, aby událost vysvětlil. Mladík už u sebe ale kartu neměl. Hlídce se přiznal, že ji odhodil do nedalekého záhonku s veřejnou zelení. „Po kontrole totožnosti byl muž předveden na oddělení policie ČR, která následně zjistila, že platební doklad, který mladík použil, pochází z trestné činnosti,“ uvedl velitel městské policie Tomáš Kypta. Chlapec měl i nadále co vysvětlovat, takže si případ převzala PČR.

Muž popíjel na náměstí
Mladá Boleslav – Popíjení ne veřejnosti je častý nešvar, který trápí Boleslav, ostatně zakázala ho již před 11 lety vyhláškou. V úterý dopoledne ale jeden z městských policistů narazil na náměstí Republiky na muže, který si tam klidně popíjel. Lustrací dále zjistil, že jde o Čecha a poté strážník zjištěný přestupek na místě vyřešil v příkazním řízení pokutou. Muže následně z místa vykázal.

Budili muže v cizím domě
Mladá Boleslav – Policisté budili muže, který si ustlal na chodbě cizího domu. Těsně po osmé ranní telefonicky oznámil jeden z místních, že na třídě Václava Klementa ve vchodu panelového domu spí v desátém patře nějaký muž přímo na chodbě. Hlídka na místo ihned vyjela a spáče tam opravdu našla. Kontrolou totožnosti policisté zjistili, že jde o pána české národnosti. Vzhledem k tomu, že neměl k domu, ve kterém se nacházel, nájemní ani vlastnický poměr, byl z místa hlídkou vykázán.

Policie varuje: "Nenechávejte cennosti v autech"
Mladoboleslavsko – Mladoboleslavští policisté se zabývají případem krádeže věcí z osobního vozidla. K tomu mělo dojít v neděli 21. července mezi desátou a jedenáctou hodinou dopolední na parkovišti v ulici Regnerova v Mladé Boleslavi. „Zatím neznámý pachatel zde rozbil pravé boční okno u zaparkovaného vozidla Citroen Jumper, ze kterého následně odcizil batoh s peněženkou, finanční hotovostí, fotoaparátem a osobními doklady“ uvedla mladoboleslavská policejní mluvčí Lucie Nováková. Majiteli pachatel způsobil škodu téměř 9 tisíc korun. V případě prokázání viny lupiči nyní hrozí trest odnětí svobody až ve výši dvou let. Policisté zároveň upozorňují, aby si lidé v autech nenechávali cennosti. Auto není trezor a podobné incidenty nejsou výjimečné.

Domnělý žhář vyděsil muže
Mladá Boleslav – Městští strážníci občas vyjíždějí také ke kuriózním případům. Jeden z nich se odehrál v úterý v podvečer. Na městskou policii totiž volal jeden z místních obyvatel, kterému byl podezřelý muž přerovnávající nějaké papíry. „V 19.05 hodin oznámil občan, že v průchodu u galerie Pod věží si nějaký muž, údajně pod vlivem omamných psychotropních látek, rovná kupu papírů. Oznamovatel vydedukoval, že je chce zapálit. Hlídka pořádkových strážníků na místě nezjistila žádné podezřelé osoby ani požáry,“ uvedl velitel městské policie Tomáš Kypta.