Krabicové víno muž z prodejny nevynesl

Po „lahodné chuti“ krabicového vína zatoužil muž v mladoboleslavském Kauflandu. Chuť víno byla silná, ale chuť za zboží zaplatit 19,90 koruny už nebyla žádná. S pečlivě ukrytým alkoholem se však muž z prodejny nedostal. Chytili ho pracovníci ostrahy a předali jej do rukou zákona. Strážníci věc vyřešili na místě v blokovém řízení. Zboží putovalo zpět do prodeje.

Mrtvou kočku sebrali až strážníci

Na kadáver černobílé kočky narazila v Koněvově ulici v Čejetičkách jedna z obyvatelek. Vše oznámila strážníkům městské policie, kteří na místo během chvíle dorazili. Hlídka zvíře sebrala, umístila do pytle a následně převezla do kafilerního boxu Krajské veterinární správy v Kosmonosích.

Z krytů od kanálu se vyklubal polystyren

Čtyři kryty od kanálu se válely ve Viničné ulici v Mladé Boleslavi. Alespoň si to myslel muž, který vše okamžitě oznámil boleslavským strážníkům městské policie. Ti informovali pracovníky Vodovodů a kanalizací a na místo sami vyrazili. Tam zjistili, že nejde o poklopy, ale o černé kusy polystyrenu. Strážci zákona proto nepořádek ze silnice odstranili.

Položil se vedle lavičky

V poměrně zajímavé poloze usnul na chodníku před lavičkou v ulici Na Radouči jeden z boleslavských bezdomovců. Všimli si ho ale lidé z okolních domů a na místo přivolali strážníky městské policie. Těm se muže podařilo vzbudit. Po upozornění na nevhodnost jeho chování ho z místa vykázali. Jenže ten se tam během chvíle vrátil, respektive asi o padesát metrů vedle. Strážníků tedy nezbylo nic jiného, než stejný způsobem muže z místa znovu vykázat. A to se podařilo

Z novinového stánku sebral, co mohl

V noci na středu se do novinového stánku v Jaselské ulici v Mnichově Hradišti vloupal neznámý zloděj. Tomu stačilo jen vypáčit zámek a vstupní dveře. Poté už bral tabák, zapalovače a dobíjecí kupony do mobilních telefonů. Nepohrdl ani finanční hotovostí. "Celkem si tak přišel na věci za 60 tisíc korun! Na zařízení stánku způsobil čtyřtisícovou škodu," řekl Boleslavskému deníku tiskový mluvčí mladoboleslavských policistů Ladislav Mareš.

Injekční stříkačku našel při úklidu nepořádku

Alternativně potrestaný spoluobčan vyrazil na úklid nepořádku k mladoboleslavskému Bondy Centru. Toto místo mu určili strážníci městské policie. Kromě nejrůznějších odpadků se tam ale válel i jeden bezdomovec a použitá injekční stříkačka. Muž vše proto ohlásil strážníkům. Ti bezdomovce z místa vykázali. Injekční stříkačku sebrali a umístili do speciálního boxu. Následně poputuje nebezpečný odpad na odbornou likvidaci.

Opilci útočili na děvčata

Dvě slečny seděly na lavičce v Pražské ulici v Mladé Boleslavi a povídaly si. Na vedlejší lavičku si ale přisedli dva velmi opilí mladíci a začali děvčata slovně obtěžovat. Těm se to ale moc nelíbilo a proto si děvčata na pomoc přivolala strážníky městské policie. Ti hned zasáhli. Popíjení alkoholu na veřejnosti zakazuje obecně závazná vyhláška města. Strážci pořádku celou věc vyřešili na místě v blokovém řízení.

Utábořil se na sedmnáctce a pak cestou domů usínal, kde mohl

Lavičku na autobusovém nádraží - stanovišti č. 17 - v Mladé Boleslavi obsadil bezdomovec. Všiml si toho jeden z řidičů, který přivolal strážníky městské policie. Hlídka na místě našla spícího bezdmovce, kterého se jí podařilo vzbudit. Muž byl opilý a po kontrole totožnosti ho hlídka poslala vyspat se na ubytovnu. Tam muž také vyrazil. Ale nedošel. Postupně usínal v ulicích Mladé Boleslavi a strážníci jej budili a budili pokaždé někde jinde. "V jednom případě mu byla odebrána dvě krabicová vína, které měl v plánu konzumovat na veřejném prostranství a zhoršovat tím svoji podnapilost," uvedl strážník městské policie Stanislav Lepeška.

FOTO pro Deník: Městská policie Mladá Boleslav