Z auta odcizil peněženku s osobními doklady, navigaci, finanční hotovost a zavazadla s oblečením a dalšími věcmi. Bez povšimnutí nenechal ani dvě platební karty, jimiž následně zaplatil v několika obchodech. Policie po pachateli stále pátrá a apeluje na ostatní řidiče, aby v autě nenechávali své osobní věci. „V případě, že někdo spatří podezřelé chování, měl by okamžitě kontaktovat linku 158,“ upozorňuje mluvčí středočeské policie Lucie Nováková. 

Dohnala je spravedlnost

Benátky nad Jizerou – Jen několik hodin se mohla dvojice povedených kumpánů radovat z toho, jak levně pořídili v Mladské ulici v Benátkách motocykl s kompletním motorkářským vybavením. Motocykl včetně boxu, který ukrýval ochrannou přilbu, doplňky a další uložené věci, totiž v pondělí nad ránem z místa před bytovým domem, kde byl zaparkován a zabezpečen, odcizili. Policistům však k jejich dopadení stačilo jen pár hodin a už v úterý si zloději vyslechli obvinění. Věc je řešena ve zkráceném řízení, takže v případě prokázání viny oběma mužům hrozí až tříleté vězení a fakt, že v letošním létu si mnoho slunce už neužijí. 

Zabavili mu ryby i prut

Mladá Boleslav – Rybáři se většinou vyznačují trpělivostí a klidným očekáváním úlovku, v případě muže, který ve středu odpoledne po čtrnácté hodině chytal ryby u Jizery, to však neplatilo. Jeho neustálé rozhlížení po okolí přivedlo ženu, která ho pozorovala z okna, k domněnce, že možná chytá ryby načerno. A tak požádala městskou policii, aby to prověřila. Strážníci záhy zjistili, že rybář je bulharské národnosti a skutečně rybářský lístek nevlastní. Zato už měl v igelitové tašce dva asi patnácticentimetrové cejny. Ryby byly následně vhozeny zpět do proudu, muži byla udice dočasně odebrána, než bude jeho přestupek vyřešen.