Narkoman nechal stříkačku v restauraci
Jaké bylo překvapení zaměstnanců mladoboleslavské restaurace, když na toaletách našli použitou injekční stříkačku. Zajistit ji následně museli městští policisté, kteří ji předali k likvidaci. „Ve 21.00 hodin oznámila obsluha nález použité injekční stříkačky na záchodě restaurace McDonald’s v ul. U Stadionu. Hlídka se na místě spojila s oznamovatelem a injekci uložila do speciálního boxu, pro další bezpečnou likvidaci,“ uvedl velitel Městské policie v Mladé Boleslavi Tomáš Kypta.

Dítě stálo a plakalo v okně, volalo maminku
Koncem týdne policisté vyjížděli k případu chlapce, který zoufale volal po mamince. „V 19,50 hodin oznámila telefonicky občanka, že v sousedním domě v Krajířově ulici v Mladé Boleslavi je v okně v prvním patře sedmiletý chlapec, který pláče a volá maminku. Matka údajně se starší sestrou odjely na nákup. Hlídka na místě chlapce uklidnila a zjistila telefonní číslo na matku. Ta byla následně kontaktována, uvedla, že se již z nákupu vrací domů,“ uvedl velitel městské policie Tomáš Kypta. Hlídka na matku čekala na místě, přijel však otec dítěte, kterého žena vyrozuměla o situaci. Hlídka jej poučila, aby v případě, že má chlapec problém se samotou, jej brala matka na nákupy s sebou, nebo aby u něho ponechala starší sestru jako osobu na hlídání. Otec si následně syna odvezl a policie mohla odjet.

Policisté zachránili opilce, skončil v nemocnici
V pátek před půl sedmou večerní požádali záchranáři o zajištění výjezdu městskou policii do Jičínské ulice, kde měl u kompresoru benzinky ležet člověk. „Hlídka strážníků přijela na místo jako první. Zjistila zde muže, který měl zachovány životní funkce. Při bližším ohledání zjistili strážníci, že se jedná o jednoho z místních opilců,“ uvedl velitel městské policie Tomáš Kypta. Muž následně skončil v Klaudiánově nemocnici a jeho kolo, na kterém již nebyl schopen odjet, má zatím policie.

Tři roky za mřížemi hrozí mladoboleslavské zlodějce
Mladoboleslavsko – Mladoboleslavští policisté obvinili z krádeže třiatřicetiletou ženu z Mladé Boleslavi, která v úterý 6. srpna 2019 krátce před polednem v obchodě pronesla pokladní zónou zboží bez zaplacení. Za podobnou věc už byla v minulosti souzená. Teď jí hrozí až tři roky vězení.