Dvojici byla zima, tak si zatopila

Mladá Boleslav - V úterý v půl jedné ráno oznámila občanka bydlící v Havlíčkově ulici, že ji ruší nastartované auto za panelovým domem. Hlídka na místě zjistila vozidlo, které sice nastartované nebylo, ale dvojice v něm přiznala, že občas nastartuje, aby si přitopili. Po upozornění na stížnost oba uvedli, že půjdou raději domů.

Dřevěná mašinka se stala úkrytem

Mladá Boleslav - Před nedávnem se mladoboleslavští strážníci po telefonickém oznámení vydali na dětské hřiště v Havlíčkově ulici. Tam měl kdosi svými svršky zahalit vstup do dřevěné mašinky a cosi tam ve skrytu provádět. Oznamovatelka měla strach a raději se svým dítětem z místa odešla. Hlídka provedla kontrolu hřiště, našla však už mašinku prázdnou.

Řidič měl v sobě přes dvě promile

Mladá Boleslav - Před nedávnem havaroval čtyřiatřicetiletý muž cizí státní příslušnosti se svým osobním vozidlem na křižovatce ulic Boleslavská, Debřská a Stakorská v Kosmonosech. Vlivem rychlosti nezvládl levotočivou zatáčku, dostal smyk a po nárazu do zábradlí se s vozem přetočil přes střechu. Přestože z místa nehody utekl, policisté ho během několika minut zadrželi v nedalekém křovinatém porostu. U cizince byla na místě provedena dechová zkouška s výsledkem 2,3 promile alkoholu. Po ošetření lehkého zranění zdravotníky záchranné služby byl muž umístěn v cele předběžného zadržení na obvodním oddělení policie. Věc je v současné době řešena ve zkráceném přípravném řízení, kdy v případě prokázání viny hrozí cizinci za spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky až tříletý trest odnětí svobody. 

Muzikant se jen díval na televizi

Mladá Boleslav - V noci o víkendu měl muž rušit sousedy z ulice 17. listopadu 1372 hrou na hudební nástroj. Přitom se jen díval na televizi, navíc bez nadměrné hlasitosti. Přesto byl na stížnost upozorněn. Televizní přístroj raději ztišil. 

Opilí Poláci lezli na vánoční strom

Mladá Boleslav - Po svátcích oznámil na služebnu městských strážníků občan, že nějaký opilec leze na Staroměstském náměstí po vánočním stromě. Hlídka na místě zjistila, že jde o dva muže polské národnosti, kteří se na místě posilňovali alkoholem. Žádné škody ale zjištěny nebyly. Chování dotyčných mužů vyřešili strážníci pokutami.

Měl rušit noční klid boucháním

Mladá Boleslav - Před několika dny oznámila občanka, že ji ruší soused boucháním na topení. Hlídka na místě ale nic nezjistila. Strážníci mluvili s oznamovatelkou, která uvedla, že se to opakuje už poněkolikáté. Soused jim po zaklepání na dveře bytu otevřel a sdělil, že ho právě vzbudili. Následně před hlídkou strážníků zabouchl a už neotevřel.