Nad zlodějem spadla klec

Mladá Boleslav – Evidentně ho bavilo nakupování, místo toho, aby platil vlastními penězi, ale používal cizí platební kartu. Teď to ale vypadá, že peníze dlouho potřebovat nebude. Sedmatřicetiletému muži, který v polovině května vnikl do rodinného domu v Zámecké ulici v Bělé pod Bezdězem, odkud odcizil platební kartu, mladoboleslavští policisté sdělili obvinění, a to ze spáchání hned několika trestných činů. Muž přitom kartou provedl celkem šestnáct bezhotovostních plateb v obchodech na různých místech, čímž majiteli způsobil škodu za téměř čtyři tisíce korun. „V případě prokázání viny, hrozí pachateli až tři roky odnětí svobody.

Věc je řízena ve zkráceném přípravném řízení,“ řekla k případu mluvčí středočeských policistů Lucie Nováková.

Policista utrpěl zranění

Mladá Boleslav – Včera krátce po půlnoci řádila na ubytovně v Bezděčíně opilá žena, která fyzicky napadala ostatní obyvatele. Přivolaná hlídka navíc zjistila, že se žena nachází ve stavu, kdy není způsobilá, a to pravděpodobně z důvodu užití návykových látek. Při zákroku ale žena kladla odpor a zatčení se bránila. Strážníci tedy byli nuceni použít donucovacích prostředků a následně jí nasadit pouta. Pachatelka ale stihla jednoho ze zasahujících strážníků zranit, a to tak, že ho kopla do kolena. Ten musel následně vyhledat lékařské ošetření. Věc si převzala Policie ČR a žena je podezřelá ze spáchání trestného činu útoku na úřední osobu. 

Ilustrační foto.
Mnichovo Hradiště láká nové obyvatele

Sám se udal na policii

Mladá Boleslav – V úterý krátce po deváté večerní se na služebnu městské policie dostavil muž s tím, že ho jiný muž v ulici Na Karmeli ohrožoval střelnou zbraní. Na místo proto byla vyslána hlídka městské i státní policie. Ti na místě muže s plynovou pistolí nalezli. Svědci ale vypověděli, že se celá událost odehrála jinak. Tím, kdo někoho ohrožoval, byl totiž sám oznamovatel, který na muže zaútočil tak zvaným boxerem s hroty, a ten se pouze bránil. Policie ČR si proto oznamovatele ne služebně u kolegů vyzvedla a celou věc si převzala. 

Mládež se hlučně bavila

Mladá Boleslav – Partička mladých lidí zřejmě zapomněla, že středa je běžným pracovním dnem a ještě krátce před půl druhou hodinou ranní se hlučně bavila v jednom z bytů v Havlíčkově ulici. Žena z vedlejšího vchodu na ně ale po několika neúspěšných pokusech je ztišit zavolala městskou policii. Strážníci se do panelového bytu nedostali, partu ale z venči vyzvali ke klidu a mládež je uposlechla.

Ilustrační foto
KRIMI MIX: Cizinec, který poškodil autobusy, čelí obvinění