Dvojice mužů popíjela na veřejnosti
Mladá Boleslav – Krátce před třetí hodinou odpolední zjistila hlídka městské policie v Nádražní ulici muže české a slovenské národnosti, kteří zde v rozporu s obecně závaznou vyhláškou popíjeli alkohol na veřejnosti. Policisté tedy zjistili totožnost výtečníků a na místě jim uložili pokutu. Zákaz pití alkoholu na veřejnosti ve městě oplatí od roku 2008.

Host restaurace napadal ostatní, prošlo mu to
Mladá Boleslav – Městští strážníci museli v noci na čtvrtek vyjíždět k případu agresivního člověka v restauraci. Obsluha se ho ale nakonec přeci jenom zbavila sama. „Ve 23.30 hodin oznámila obsluha jedné z provozoven, že zde mají hosta pod vlivem alkoholu, který se snaží napadat jiné hosty a odmítá odejít. Hlídka zjistila, že muž odešel ještě před příjezdem hlídky,“ uvedl Ředitel Městské policie v Mladé Boleslavi Tomáš Kypta.

Strážníci našli hned několik použitých injekčních stříkaček
Mladá Boleslav – Ve městě platí jasný zákaz požívání drog na veřejnosti, přesto policie řeší jedno odhozenou stříkačku za druhou. Poslední případy jsou ze středy. „V 17.20 hodin telefonicky oznámila občanka z ulice Vančurova ze schodů k dětskému hřišti, že se tam nachází několik použitých injekčních stříkaček. Strážníci po příjezdu na místo určený prostor zkontrolovali a nalezli celkem pět kusů tohoto nebezpečného materiálu,“ uvedl ředitel městské policie Tomáš Kypta. Podobných případů policisté ale zaznamenali v ten samý den ještě několik.

Sbírání injekční stříkačky na třídě Václava KlementaZdroj: Městská policie Mladá Boleslav

Sbírání injekční stříkačky na třídě Václava Klementa. Foto: Městská policie Mladá Boleslav

Jeden z nich se stal v dopoledních hodinách, kdy nález nebezpečného materiálu oznámil místní obyvatel telena třídě Václava Klementa. Strážník po příjezdu na místo tento nebezpečný materiál sebral a umístil do speciálního boxu určeného k odborné likvidaci. K další stříkačce hlídka vyjížděla těsně před třináctou na Komenského náměstí.