Vykrádal školky

Mladá Boleslav - Policie sdělila devětatřicetiletému muži z Boleslavi obvinění ze tří trestných činů krádež, poškození cizí věci a porušování osobní svobody. „Tento muž se nejprve vloupal do mateřské školky v Čechově ulici, odkud odcizil různé elektrospotřebiče, elektroniku, hotovost, potraviny a hygienické prostředky. Dále se vloupal do mateřské školy Na Radouči. Zde se mu však nepodařilo nic odcizit, jelikož byl vyrušen ostrahou, načež z místa utekl,“ řekla policejní mluvčí Lucie Nováková. Následně z chatky poblíž ulice V Rokli odcizil několik láhví vína a zdemoloval interiérové zařízení. „Poškozeným způsobil celkovou škodu ve výši téměř 60 tisíc korun a v případě prokázání viny mu nyní hrozí až tříletý trest odnětí svobody,“ dodala policejní mluvčí.

Nevyžádaná laserová show

Mladá Boleslav - Dva cizinci z ubytovny v Dukelské ulici se nedávno rozhodli, že budou z okna oslepovat chodce a řidiče laserovým světlem. Přivolaní policisté mužům světlo zabavili, jejich věc se bude řešit na magistrátu města.

Nákup bez placení neprošel

Mladá Boleslav Dva muži cizí národnosti se pokusili v obchodním domě Albert na Jičínské obohatit krádeží. Ochranka přivolala hlídku policie, která oba zloděje, kteří odcizili zboží v hodnotě 208 korun, na místě pokutovala. 

Muž toužil být hercem. Zatím marně

Mladá Boleslav - Možná toužil být na chvíli hereckou hvězdou. Možná jen cítil teplo. V každém případě byl sobotní večer, půl osmé a návštěvníci boleslavského divadla venku kouřili. Když se vraceli dovnitř, vmísil se mezi ně podnapilý polsky mluvící muž. Dostal se dokonce na jeviště, kde se začal procházet a pak si sedl do hlediště a narušoval svým chováním klid. Jeho divadelní návštěva ale netrvala dlouho. Přivolaná hlídka městské policie ho z divadla vyvedla. „Vzhledem k tomu, že nemohl prokázat svou totožnost a nespolupracoval, byl předveden na oddělení státní policie,“ podotkl šéf městské policie Tomáš Kypta. I zde se dále choval, jako by orgány veřejné moci konaly pro jeho zábavu. „Jeho chování bylo pravděpodobně ovlivněno požitím nějakých omamných či psychotropních látek,“ dodal Tomáš Kypta. Policistům se ve spolupráci se strážníky podařilo totožnost ověřit až po více než dvou hodinách. Věc dále šetřila policie v rámci svých kompetencí.