„Hlídka na místě zjistila jen dvě ženy, údajně jedna potratila a krvácí. Přivolání sanitního vozu postižená odmítla s tím, že chce odvést od přítelkyně. Na dotaz, kde je její bývalý přítel, který jim měl bránit v odjezdu, uvedly, že z místa již odešel. Na další dotaz, proč již z místa neodjely, uvedly, že se bály, aby se bývalý přítel nevrátil,“ popsal situaci policejní ředitel Tomáš Kypta.

Žena způsobila těžkou dopravní nehodu

Nepřevázka – Mladoboleslavská policie se musela v pátek zabývat případem velmi těžké dopravní nehody. K té došlo na sinici I/38, ve směru jízdy od Nymburka na Mladou Boleslav asi v půl jedné odpoledne. Řidička osobního automobilu nedala přednost v jízdě a tak se střetla s dalším řidičem. Ten byl následně odhozen na nákladní automobil. Žena sama pak narazila ještě do autobusu. Řidič skončil v mladoboleslavské nemocnici s těžkými zraněními, další dva lidé byli zraněni lehce. Celková škoda by se podle odhadů měla pohybovat kolem 117 tisíc korun. Řidičce hrozí až čtyři roky vězení.

Muž zavolal policii na dva chlapce, kteří se prali

Mladá Boleslav – Uvědomělý obyvatel Mladé Boleslavi neváhal a přivolal hlídku městské policie ke klukovské rvačce. Chlapci se měli prát ve Václavkově ulici. Následně policisty muž upozornil i na to, že oba aktéři z místa činu odcházejí, „Hlídka oba školáky zjistila poblíž nedaleké mateřské školky. Tito uvedli, že jsou kamarádi a jen si zkoušeli chvaty a napadání podle bojových sportů MMA. Zranění nejsou, jen blbli,“ uvedl ředitel mladoboleslavské městské policie Tomáš Kypta.

Policie znovu chytila opilého cizince

Mladá Boleslav – Městští strážníci v mladé Boleslavi opět řešili případ opilého cizince, který se povaloval u vchodu do domu v ulici U Stadionu. „Hlídka po příjezdu na místo muže zjistila. Totožností byl zjištěn muž polské národnosti, který zde pod vlivem alkoholu usnul. Hlídka muže probudila po zjištění, zda nepotřebuje lékařskou nebo jinou pomoc a po projednání celé věci z místa vykázala,“ popsal situaci ředitel mladoboleslavské městské policie Tomáš Kypta. V poslední době je to už poněkolikáté, kdy se stala podobná věc.

Ze servisů zmizely agregáty

Mladoboleslavsko – Jednatřicetiletého muže policisté obvinili hned z několika přečinů. Ve dnech 2. a 3. ledna se měl v noci vloupat do autoservisu v Sukoradech a v Čisté, kde měl odcizit svářecí agregáty. Majitelům způsobil škody nejen odcizením vybavení, ale i poškozením majetku. V říjnu loňského roku měl natankovat a ujet bez zaplacení od čerpací stanice v Kněžmostu. Celková škoda, kterou svým chováním způsobil, dosahuje asi čtyřicet tisíc korun. Pokud podezřelému muži bude prokázána vina, může skončit až na tři roky ve vězení.

Policisté lákají na příspěvek

Mladoboleslavsko – Mladoboleslavská policie láká nové posily do svých řad. Slibuje slušný plat, který po zapracování, tedy po prvním odpracovaném roce může být až 31 940 korun hrubého, navíc ještě náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun. Úspěšně přijatí zájemci mohou posílit hned šest obvodních oddělení, v Mladé Boleslavi I., Mladé Boleslavi II., Bělé pod Bezdězem, Benátkách nad Jizerou, Dobrovici a v Mnichově Hradišti. Přijímací řízení ale není vůbec snadné. Adept musí úspěšně složit testy osobní, fyzické a zdravotní způsobilosti, které jsou poměrně náročné. Uchazeči musí počítat s tím, že policista nesmí být členem politické strany nebo hnutí.