Řádící cizinec čelí obvinění

Mladá Boleslav – Půlmilionové škody během několika minut způsobil agresivní devětatřicetiletý cizinec, který v neděli v brzkých ranních hodinách pod vlivem drog demoloval věci na základně Dopravního podniku Mladá Boleslav. Během svého řádění rozbil nebo poškodil čelní a boční skla devíti autobusů, následně vnikl i do kanceláří podniku, kde převracel nábytek a vyhrožoval hlídači i policistům smrtí s nožem v ruce. Policie včera informovala, že muži už bylo sděleno obvinění a nyní mu hrozí až šestiletý trest odnětí svobody.

Po rvačce se ocitl v poutech

Mladá Boleslav – O rvačce několika lidí probíhající v pondělním večeru v Máchově ulici před Max barem informovalo městskou policií hned několik lidí z lokality. Na místě se setkala hlídka městské policie s kolegy ze státní policie, bitka však mezitím skončila. Na místě ještě zůstávalo šest evidentně opilých lidí, mezi nimiž policisté začali zjišťovat, kdo rvačku vyvolal. „Jeden z aktérů začal strážníky i policisty hrubě urážet a snažil se je i odstrčit,“ popsal situaci velitel městské policie Tomáš Kypta. Výtečník postrádající sebeovládání tak skončil v poutech, na záchytce a navíc s přestupkem znevážení úřední osoby při výkonu pravomoci. 

Otce odvezli na záchytku

Mladá Boleslav – Muž popíjející v pondělním večeru na veřejném prostranství v Mládežnické ulici pivo upoutal pozornost hlídky městské policie, která tudy projížděla. Protože konzumaci alkoholu tam městská vyhláška zakazuje, začali strážníci přestupek řešit. Ukázalo se, že muž je na ulici se svým pětiletým synem a desetiletou dcerou. A je přitom opilý. Dechovou zkoušku však odmítl. Zanedlouho začal strážníky slovně napadat a vyhrožovat i fyzickou konfrontací. Hlídka mu tak nasadila pouta a převezla ho na záchytnou protialkoholní stanici. O převozu dětí do Klaudiánovy nemocnice, kde měly strávit noc, rozhodla pracovnice sociálně-právní ochrany dětí, kterou strážníci na místo rovněž přivezli.