Botičku chtěl dobrovolně

Mladá Boleslav - Strážníky městské policie požádal v pondělí řidič o nasazení technického prostředku k zabránění odjezdu vozidla na jeho auto. Zřejmě totiž ztratil nebo mu byly odcizeny klíčky. Hlídka bezradnému muži vyhověla.

Nalezl se dětský batoh s bruslemi

Mladá Boleslav - Na začátku týdne odevzdal nálezce strážníkům batoh, který našel na Komenského náměstí. Bylo zjištěno, že obsahuje dětské brusle a rukavice. Nález byl uložen na služebně. 

Bez pozdravu utekl. Ne daleko

Mladá Boleslav - Byla skoro půlnoc a na třídě T. G. Masaryka v Mladé Boleslavi se snažil dostat muž přes přístřešek do jednoho z tamních bytů. Hlídka městské policie na místě zjistila dva občany, kteří na dotaz ohledně svého počínání uvedli, že tam bydlí, ale ztratili klíče. Než se strážci zákona a muži rozloučili, jeden z mužů se dal z neznámého důvodu na útěk. Hlídka strážníků opakovaně muži domlouvala, aby se zastavil. Když tak neučinil, použili strážníci hmaty, chvaty a pouta. A muže předvedli na státní policii. Protože muž nebyl v seznamu párání, dostal pokutu a tím vše skončilo.

Zavaleného dělníka museli záchranáři převézt letecky do nemocnice Střešovice.
Dělníky zavalila ve výkopu zemina, jeden je vážně zraněn

Cizinec si ustlal v záhonu květin

Mladá Boleslav - Soumrak znamenal pro podnapilého ukrajinského občana dobu, kdy si potřeboval odpočinout. Nevydal se však do místa svého bydliště. Byl patrně neschopen dalšího pohybu a spočinul tam, kde se právě nacházel. Za své lože si v neděli večer vybral květinový záhon v Dukelské ulici. Strážníci muži přivolali záchrannou službu, následně spáč skončil v místní nemocnici, kde ho čekalo lékařské vyšetření. 

Na hřišti ležely dvě stříkačky

Mladá Boleslav - Zdá se, že to neskončí. Problémů s injekčními stříkačkami je stále více. Objevují se všude. I na dětských hřištích. V posledních dnech likvidovali městští strážníci dvě použité injekční stříkačky na dětském hřišti na třídě Václava Klementa za domem číslo 823. Hlídka stříkačky sebrala do speciálního kontejneru.

Zaplatila za exkrement

Mladá Boleslav - S pokutou se vrátila z noční vycházky žena, která venčila v mladoboleslavské ulici U Stadionu svého psa. Neuklidila totiž po zvířeti exkrement. Učinila tak až po výzvě strážníků. Sankce ji neminula.

Kočka nepřežila, utratili ji

Mladá Boleslav - Byla tma, sedmá hodina večerní, když ženský hlas v telefonu oznamoval, že na třídě T. G. Masaryka poblíž kruhového objezdu leží zraněná kočka. Strážníci městské policie zvíře odchytili a odvezli na veterinární ambulanci. Vzhledem k závažnému poranění musela být kočka utracena a umístěna do asanačního boxu.

Ilustrační foto.
Kde mají měřit rychlost, mohou policistům poradit občané
Celníci v krabičkách označených ukrajinskou tabákovou nálepkou napočítali téměř 166 tisíc. České kolky ale chyběly.
Prázdná dodávka byla ve skutečnosti napěchovaná cigaretami