Narkomané brali drogy na veřejnosti
Policisté měli hned v pondělí plné ruce práce s narkomany, kteří se nebáli aplikovat drogu jen tak na ulici. „V 17.00 hodin oznámila pracovnice prodejny Alza, že v parku za prodejnou si dvě osoby chystají dávku drogy k aplikaci. Ačkoliv byli strážníci na místě během několika desítek vteřin, žádné narkomany zde nezjistili,“ uvedl velitel městské policie Tomáš Kypta. Strážníci však na místě zjistili a sebrali 1 kus aplikátoru.

Žena pomohla zraněnému muži
Při běžné kontrolní pochůzce ve Viničné ulici strážníky Městské policie Mladá Boleslav zastavila žena, která tvrdila, že zde pod schody našla zraněného muže, kterému zavolala rychlou záchrannou službu. Policisty ale prosila o pomoc do jejího příjezdu. Hlídka strážníků muži zraněnému na hlavě poskytla první pomoc, a dále po příjezdu sanitky pomáhala při ošetření a později také s nakládáním do vozu.

I o víkendu rušili noční klid
V sobotu po jedné ranní přijali policisté oznámení místních o tom, že v ulici Zalužanská tři osoby ruší noční klid hudbou, křikem a popíjejí alkoholické nápoje. „Hlídka na místě oznámení potvrdila. Totožností zjištěni dva muži ukrajinské národnosti a jeden ruské národnosti,“ uvedl velitel městské policie Tomáš Kypta. Všichni tři tvrdili, že hlídce nerozumí a ničeho se nedopouští. Celý případ tedy policisté podstoupili magistrátu.

Bezdomovec se zasekl v kontejneru
Městští policisté řešili v sobotu v Mladé Boleslavi nepříjemnost. Šlo o bezdomovce, který se zasekl v kontejneru. Vše se seběhlo těsně po páté hodině ranní, kdy městská policie přijala telefonické oznámení obyvatele z náměstí Republiky 1051, že za domem někdo volá o pomoc. Hlídka tam vyjela a zjistila bezdomovce, který vlezl do kontejneru na elektro-odpad, kde se zasekl a nemohl ven. Strážníci zaseknutého muže neprodleně vytáhli z kontejneru. Vše přežil bez zranění.